Acțiune de anvergură a IPJ Alba, împreună cu Poliția municipiului Sebeș la sfarșitul săptămânii trecute. S-au aplicat amenzi în valoare de 30.400 de lei
La sfârşitul săptămânii trecute, IPJ Alba, împreună cu Poliţia Municipiului Sebeş, au desfășurat o acţiune cu efective mărite, în municipiul Sebeş şi în localităţile rurale arondate. Au fost verificate 10 societăţi comerciale, 17 obiective asigurate cu pază şi 90 de autovehicule şi au fost legitimate 125 de persoane.
Au fost aplicate amenzi în valoare de 30.400 lei, au fost identificate 3 persoane bănuite de furturi şi identificată o minoră semnalată ca dispărută de la domiciliu.
În zile de 7 şi 8 septembrie 2018, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba împreună cu Poliţia Municipiului Sebeş au organizat o acţiune cu efective mărite, pe raza municipiului Sebeş precum şi în localităţile rurale arondate Secţiei de Poliţie Rurală 7 Sebeş.
La acţiune au participat 33 de poliţişti din structurile de ordine publică, rutieră, investigaţii criminale şi acţiuni speciale care au fost sprijiniţi de jandarmi.
Cu această ocazie au fost controlate 90 de autovehicule, 10 societăți comerciale, 17 obiective asigurate cu pază şi au fost legitimate 125 de persoane.
De asemenea, poliţiştii au identificat 3 persoane bănuite de comiterea de infracțiuni, au depistat un şofer ce conducea sub influenţa băuturilor alcoolice şi o minoră semnalată ca dispărută de la domiciliu.
Pentru combaterea faptelor de natură contravenţională, au fost aplicate 88 de sancţiuni, în valoare totală de 30.400 lei, din care 72 la O.U.G. 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice, 4 la Legea 61/1991 privind liniştea şi ordinea publică, iar restul la alte acte normative.
În urma controalelor efectuate în trafic, poliţiştii au reținut două permise de conducere şi au retras 4 certificate de înmatriculare.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
TREI unități de învățământ din Alba primesc titlul de „Școală Europeană”: Care sunt instituțiile câștigătoare
TREI unități de învățământ din Alba primesc titlul de „Școală Europeană”: Care sunt instituțiile câștigătoare Trei unități de învățământ din județul Alba, au obţinut titlul „Şcoală Europeană” în cadrul competiţiei cu acelaşi nume, organizată de aproape 20 de ani de către Ministerul Educației prin Inspectoratele Școlare Județene, la care participă instituții care au fost şi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 2 ore
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 5 ore
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul