„U” Cluj – Industria Galda de Jos 2-0 (0-0), într-o partidă de verificare

„U” Cluj a învins Industria Galda de Jos într-o partidă de verificare disputată în ziua în care antrenorul Paul Ciucă a aniversat împlinirea vârstei de 38 de ani, scor 2-0 (0-0).

După o primă repriză albă, la reluare „șepcile roșii” au dezmorțit tabela, punctând prin Florescu (51) și Lemnaru (64).

„Șepcile roșii” sunt la al treilea amical din intersezon cu o divizionară terță din Alba, după confruntările cu Unirea Alba Iulia (3-1) și Metalurgistul Cugir (4-4). Oaspeții au început confruntarea cu 5 juniori în teren și l-au terminat cu 7. „Sunt mulțumit pentru momentul actual, mergem pe mâna tinerilor, le dăm credit. Industria Galda este o altă echipă comparativ cu turul campionatului„, a menționat Paul Ciucă.

„U”: Albuț – Chiş, Abrudan, Cordoş, Manu – Giurgiu, Micaş – Hațiegan, Florescu, Goga – Ene (prima repriză), respectiv Albuț – Takacs, Onicaş, Telcean, Azbague – Saroşi, Florescu – Hațiegan, Greu, Ursu – Lemnaru (la reluare)

Industria: Iancău – Fl. Schiau, Haiduc, Olar, Boancă – Vonya – Bedelean, Costea, D. Sîrbu – Baghiu, S. Mureșan; au mai intrat Angeru (la debut), R. Trif, D. Popa, Weiner, Dup, Mattias; au absentat Frențiu, D. Lupșan (nu au jucat A. Crăciun, Tamer, Puha, D. Stoia, Cioară).  Au absentat, din diverse motive, Apetri, R. Moga, M. Cristea – nerefăcuți total. Sâmbăta viitoare, în 17 februarie, un interesant joc de verificare, Metalurgistul Cugir – Industria Galda.

Sursa foto: FC Universitatea Cluj (facebook)

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]