FOTO-VIDEO: S-a dat startul la Balurile Toamnei în Alba Iulia. Paven Nicoleta și Șandru Cristian, desemnați Miss și Mister Boboc 2017 la Colegiul Tehnic Apulum
Colegiul Tehnic Apulum a ”spart gheața” și a organizat, vineri seara, primul bal al bobocilor din acest an în Alba Iulia. Evenimentul mult așteptat de la începerea anului școlar de către liceeni, în special de cei de clasa a IX-a, s-a desfășurat la Casa de Cultură a Studenților, iar pentru mult râvnitele titluri au luptat cinci perechi de boboci.
Paven Nicoleta și Șandru Cristian au fost desemnați Miss și Mister Boboc 2017, în vreme ce premiile de Popularitate au ajuns în acest an la Denisa Davidaș și Florea Robert.
Părinți, bunici, rude, cadre didactice, colegi și prieteni s-au adunat, vineri seara, în sala de spectacole a Casei de Cultură a Studenților pentru a-și susține și încuraja favoriții care au concurat pentru ”supremația” laurilor de Miss și Mister Boboc.
Lupta a fost acerbă, iar pentru desemnarea câştigătorilor concurenţii au fost supuşi la mai multe probe pentru a-şi demonstra aptitudinile şi talentul, și anume de prezentare, cultură generală, dans, de aptitudini și proba surpriză pregătită de organizatori.
Cei doi care au reuşit să impresioneze juriul și să se impună, atât prin frumuseţe cât şi prin talent şi inteligenţă sunt Paven Nicoleta și Șandru Cristian. Ei vor reprezenta cu mândrie generaţia clasei a IX-a de la Colegiul Tehnic „Apulum” din Alba Iulia.
Tema balului în acest an a fost ”Voyage…voyage”, astfel că publicul a avut ocazia să facă ”o călătorie” prin țări precum Spania, Turcia, India, Grecia sau România, alese de boboci să le reprezinte prin ținute, și nu numai.
Petrecerea tinerilor a fost asezonată cu scenete, momente muzicale și dans și a fost prezentată de Beatrice Manoilă și Robert Bodea.
Reamintim că, în urma concursului organizat pe internet, Denisa Davidaș și Dragoș Gabriel Corhan au fost desemnaţi Miss şi Mister Boboc 2017 Ziarul Unirea, fiind cei mai populari boboci votați de către internauţi. Aceștia au primit câte un premiu în bani din partea ziarului.
ziarulunirea.ro a transmis live întregul eveniment
[nggallery id=4767]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Monden-Clubbing
Truck Tuning Art 2024: Sute de litri de combustibil, premiu pentru publicul votant În perioada 2-4 august 2024 în Cetatea Alba Carolina va fi sărbătoare. Toate drumurile titanilor șoselelor din țară și din străinătate, pasionați de camioane modificate, vor conduce către capitala de suflet a României, la Alba Iulia, acolo unde se va scrie istorie cu […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari