Rodean şi Romică David, pe lista de achiziţii a Industriei Galda de Jos | Paul Ciucă: „Suntem în tratative cu cei doi jucători”
Bogdan Rodean (fundaş lateral, 20 ani, ultima dată la AFC Unirea 1924 Alba Iulia) şi Romică David (atacant, 28 de ani, ex-Performanţa Ighiu) sunt principalele ţinte în campania de achiziţii în această iarnă pentru Industria Galda de Jos, divizionara terţă sperând să-i înregimenteze pe cei doi jucători liberi de contract.
Rodean a activat campionatul precedent la Performanţa Ighiu, a revenit la AFC Unirea 1924 Alba Iulia însă a părăsit echipa din Cetatea Marii Uniri după câteva etape, nemulţumit fiind de nerespectarea înţelegerii financiare, iar Romică David şi-a reziliat contractul cu Performanţa Ighiu, echipă ce este foarte aproape să abandoneze competiţia.
„Suntem în discuţii avansate cu cei doi jucători, îi dorim şi sperăm să reuşim să-i convingem să joace pentru Industria în retur„, a confirmat antrenorul Paul Ciucă.
Industria Galda de Jos este cea mai bine plasată la mijlocul turului între combatantele din Alba ce activează în eşalonul terţ, iernând pe poziţia a 4-a.
Reunirea lotului va fi în 16 ianuarie, Industria dovedindu-se cea mai grăbită dintre grupările din judeţ, fiind stabilite deja partidele amicale, toate pe terenuri sintetice, cu Viitorul „Mihai Georgescu” Cluj, Universitatea Cluj şi FC Hermannstadt (o dublă).
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României