Liga a IV-a, etapa a 10-a, Inter Ciugud – Sportul Petreşti 2-1 (1-1) | Victorie surpriză, nou-promovata, la primul eșec extern

inter-ciugud-olimpia-aiud-3Într-o partidă contând pentru etapa a 10-a a Ligii a IV-a, Inter Ciugud a produs primul eșec extern pentru nou-promovata din Petrești, ce avea 4 victorii pe terenuri străine, Sportul ratând șansa să urce pe locul secund!

M. Lupșan a deschis scorul în minutul 20, însă rezultatul la pauză a fost egal, întrucât oaspeții au reușit să puncteze prin căpitanul Sava (40).

A treia victorie consecutivă a Interului a fost adusă de I. Gherman, care a transformat cu sânge rece o lovitură de pedeapsă în minutul 87.

A treia victorie consecutivă pentru interiști, cu același scor (2-1), împotriva unei formații incomode, care ratează astfel șansa să urce pe locul secund. Sportul Petrești este la primul eșec extern din acest sezon, în celelalte jocuri având 4 succese

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]