Armando Popescu rămâne la Şurianu Sebeş | Doru Oancea, pe banca tehnică alături de Mihai Manea!
Finanţatorul Armando Popescu rămâne în continuare la Şurianu Sebeş, punându-se astfel capăt suspansului, echipa de Liga a IV-a anunţându-se o forţă în campionatul viitor, când se va bate pentru supremaţie cu AFC Unirea Alba Iulia. Pe banca tehnică va continua Mihai Manea, căruia i se va alătura Doru Oancea, formula oficială nefiind încă structurată.
„M-am decis, o să rămân la Şurianu Sebeş, unde o să fiu implicat 100 la sută în campionatul viitor. Vrem să construim o echipă puternică, cu care suporterii din Sebeş să se mândrească. Mihai Manea, Raul Oargă şi Doru Oancea vor asigura banca tehnică, fără a exista o demarcaţie între ei„, a declarat Armando Popescu. Momentan, Mihai Manea este plecat în concediu, până în jurul datei de 1 august de pregătire ocupându-se Doru Oancea, revenit după şase luni la Şurianu.
În privinţa lui Raul Oargă lucrurile nu sunt lămurite total, Armando Popescu anunţându-l în continuare secund, iar Daniel Popa drept organizator de competiţii.
„O să mai discutăm anumite aspecte, mai sunt lucruri de pus la punct. Mihai Manea rămâne antrenor, iar Doru Oancea va fi parte componentă a băncii tehnice„, a menţionat Daniel Popa.
Vara fotbalistică a fost una fierbinte în „Arini”, cu răsturnări de situaţii, plecări, reveniri, instalări, Armando Popescu fiind în calcule pentru implicarea la Viitorul Sântimbru.
*Vlad Ignat la FC Voluntari, Şuteu la Şurianu!
Pe lângă Oniche (Performanţa Ighiu) şi M. Neagu (Metalurgistul Cugir), formaţia din „Arini” s-a mai înţeles cu Şuteu (Metalurgistul Cugir), însă se va despărţi de portarul Vlad Ignat, care a ajuns la un acord cu echipa de prima ligă FC Voluntari, după ce s-a pregătit cu Juventus Bucureşti. Goalkeeperul albaiulian are avantajul de a fi jucător Under 21, regulă obligatorie în viitorul campionat.
*Ionuţ Grozav – netransferabil, 10 jucători pe lista de achiziţii
Deşi s-a aflat în discuţii cu Industria Galda de Jos şi AFC Unirea Alba Iulia, mijlocaşul Ionuţ Grozav a fost convins să rămână la Sebeş, Şurianu anunţând o campanie intensă de transferuri. „Cu excepţia lui Vlad Ignat, ce are oportunitatea primei ligi, nimeni nu este transferabil. Ba mai mult, negociem cu 10 jucători, pentru a ne întări lotul şi a face performanţă„, a confirmat Armando Popescu.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României