ALDE Alba are organizații în 61 din cele 78 de unități administrativ-teritoriale din județ
ALDE Alba a constituit organizații în 61 din cele 78 de unități administrativ-teritoriale din județul Alba, iar în urma scrutinului din 5 iunie a câștigat doi primari, trei viceprimari, trei consilieri județeni și 81 de consilieri locali.
”La ora actuală avem 61 de organizații, urmând că în celelalte 17 de filiale locale, în timpul cel mai scurt, să găsim echipe și să încheiem și acolo organizații conform statului. Până în 1 septembrie vom avea peste tot organizații să putem pleca cu o echipă puternică în alegerile parlamentare și să obținem un rezultat bun pentru noi și pentru partid”, a spus vineri, în cadrul unei conferințe de presă, Ion Marincaș, secretarul coordonator al organizației județene a ALDE Alba.
Acesta a amintit că ALDE are doi primari – la Noşlac, Florin Zilahi, respectiv la Șpring, Daniel Rusu – trei viceprimari, trei consilieri județeni și 81 de consilieri locali.
”Este un rezultat bun. Se putea și mai bine, dar pentru un partid care e la prima bătălie electorală, scorul oferă curaj și speranțe pentru viitor”, a mai spus Marincaș.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Politică Administrație
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei Administrația comunei Mirăslău, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede modernizarea și eficientizarea energetică a clădirii sediului primăriei. Citește și: Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României