Bărbat din Aiud dat pe mâna polițiștilor pentru agresiune și violare de domiciliu – Și-a lovit fosta soție cu pumnii și picioarele, pentru că nu a vrut să-i dea bani
Un bărbat din Aiud riscă să fie cercetat penal după ce soţia acestuia a chemat jandarmii şi le-a spus că ar fi lovit-o de mai multe ori cu pumnii şi picioarele.
”Incidentul s-a petrecut joi, 2 iunie, în intervalul 00.30 – 01.30, într-un imobil situat pe strada Ecaterina Varga din municipiul Aiud şi a fost semnalat la 112. Sosită recent din străinătate, o femeie în vârstă de 23 de ani din comuna Hopârta, judeţul Alba, se afla în compania unei prietene, la domiciliul acesteia. Soţul său, de care este despărţită în fapt, urmare se pare a certurilor frecvente şi a abuzului de alcool al bărbatului, a aflat unde este soţia sa şi în jurul orei 00.30 a pătruns cu forţa în locuinţă. I-a cerut femeii o parte din banii câştigaţi şi pentru că a fost refuzat a agresat-o, întâi verbal, apoi şi fizic. Totodată, i-ar fi reţinut două aparate telefonice cu scopul ca victima să nu poată solicita ajutor. După ce a lovit-o de mai multe ori cu pumnii şi picioarele a plecat, nu înainte de a-i returna telefoanele şi a o ameninţa cu represalii dacă va relata cuiva despre incident. Imediat după plecarea lui, femeia a apelat 112 şi a solicitat intervenţia forţelor de ordine. Un echipaj de jandarmerie a intervenit de urgenţă şi l-a identificat pe presupusul agresor: Ion M. (33 de ani), domiciliat în Aiud, fără antecedente penale”, precizează Cosmin Jurcoveț, purtător de cuvând al IJJ Alba.
În cauză, jandarmi au întocmit un proces verbal de constatare sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovire şi alte violenţe, respectiv violare de domiciliu, urmând ca Poliţia Municipiului Aiud să continue cercetările.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
INCENDIU la o locuință din Stremț: Intervin pompierii cu trei autospeciale Un incendiu a izbucnit vineri dimineața, în jurul orei 6.00, la o locuință din Stremț. Intervin pompierii cu trei autospeciale. Citește și: UPDATE: FOTO | INCENDIU pe autostrada A10 Sebeș-Turda: O autobasculantă a luat foc pe sensul Turda-Sebeș. Trafic blocat Detașamentul de pompieri Aiud […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 24 de ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 58 de minute
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni