FOTO: Industria Galda de Jos – FC Hunedoara 1-1 (0-0)| Elevii lui Paul Ciucă, invincibili în partidele de verificare!
Două divizionare terţe, Industria Galda de Jos şi FC Hunedoara au remizat, scor 1-1 (0-0), într-o partidă de verificare la Oarda de Jos. Gazdele au deschis scorul prin Baghiu (61), fiind egalate în minutul 88 de Graur.
„Prestația noastră ne dă încredere pentru retur. Am întâlnit un adversar valoros, dar în multe momente am fost superiori ca și evoluție. Hunedoara are o echipă bună, însă în acest meci consider că ne-am ridicat peste nivelul adversarului„, a declarat Paul Ciucă.
Elevii lui Paul Ciucă rămân invincibili în amicalele din intersezon, fiind acum unica divizionara terță din Alba ce nu a pierdut. Industria a strâns 6 jocuri de verificare, cu un palmares de 4 victorii şi două remize.
Industria Galda: Stef – Olar, Haiduc, Al. Man, Boancă –F. Morar, R. Lungu, P. Medrea, Cr. Bodea – D. Lupsan, Cernea; au mai intrat Cioara, Ivascu Cat., Kilin, Oprita,Câmpean A., Muresan S., Baghiu, Goguța, au absentat Iancău și Cioplântă.
Corvinul Hunedoara: Ciubotariu, Maghici, Creciunesc D., Mercurean, Creciunesc C., Drăgoescu, Lazea, Ionicescu, Bloj, Bozian, Grigorie A.
Rezerve: Mardare, Opîrlescu, Petresc, Ionică,Trăsean, Simionov, Grigorie D., Păduraru, Cristian R.,Graur.
Meci disputat pe un timp frumos dominat de Industria până la jumătatea reprizei secunde când oaspeții au preluat inițiativa și au egalat pe final. Găldenii vor mai juca cu Măgura Cisnădeie (miercuri) şi returul cu FC Hunedoara (sâmbătă).
text-foto: Gligor UDREA
[nggallery id=1645]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 13 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României