Nicolae Ciucă - 2024

Meci amical, CNS Cetate Deva – Performanţa Ighiu 1-1 (0-1) | Echipa lui Adorian Himcinschi, din nou penalty ratat, prin Potopea!

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

Într-o nouă partidă de verificare între colegele din Seria a 4-a a Ligii a 3-a, CNS Cetate Deva şi PerformanPerformanta Ighiu - CNS Cetate Deva 34ţa Ighiu au încheiat la egalitate, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul prin Fetița (38), iar devenii au egalat în minutul 81.

Potopea (Performanța) a ratat un penalty în minutul 14, șutând în bară. Este al doilea joc consecutiv cu CNS Deva în care ighienii irosesc lovituri de la 11 metri, la 0-0, precedentul fiind S. Szekely. „Suntem în creștere. Ne-am mișcat foarte bine în primele 70 de minute, când am înscris, am ratat acel penalty plus alte 5 ocazii mari„, a menționat antrenorul Adorian Himcinschi.

Miercuri, la Sebeş, echipa lui Marius Sârbu s-a impus cu scorul de 3-1 (1-0).

*Performanţa: R. Bodea – Rodean, Potopea, Ov. Turuş, Circov – Fetița, Oniche, Negură, Ghiunghiuș – S. Szekely, S. Turuş; ulterior au mai intrat Al. Lazăr – B. Bărculeţ, H. Marian, Wainer, Cornea, R. Moga, Bălaş, F. Himcinschi; au lipsit din diverse motive R. David, Buda, Cl. Oara, iar D. Mărginean a revenit la Inter Ciugud.

CSM Unirea Alba Iulia – ACS Mediaș, derby-ul Seriei 7, pe „Cetate”! CIL Blaj, joc intern cu ACS Tg. Mureș, deplasări pentru Metalurgistul Cugir și CSU Alba Iulia

CSM Unirea Alba Iulia – ACS Mediaș, derby-ul Seriei 7, pe „Cetate”! CIL Blaj, joc intern cu ACS Tg. Mureș, deplasări pentru Metalurgistul Cugir și CSU Alba Iulia, în runda a cincea din Liga 3 Etapa a cincea a eșalonului terț programează sâmbătă, pe „Cetate”, derby-ul Seriei 7, între primele două clasate, CSM Unirea Alba […]