Polițiștii locali din Alba Iulia le-au ”luat fața” colegilor din Transilvania – Medalii de aur și argint la competiția sportivă zonală, desfășurată la Mediaș

Polițiștii locali din Alba Iulia au cucerit podiumul la faza zonală a întrecerilor pe discipline sportive, desfășurată, sâmbătă, în municipiul Mediaș.

medaliiLa concursul de șah, Ioan Marian a obținut cel mai mare premiu – medalia de aur – și s-a calificat la faza națională, ce va avea loc în perioada 15 – 16 mai 2015 în Municipiul Brașov.

De asemenea, echipa formată din Marius Ardelean și Calotă Marin s-a clasat pe Locul II (medalie de argint) la concursul de tir, iar echipa formată din Marian Mihăilescu și Florin Dragomir a ocupat Locul II (medalie de argint) la tenis de masă.

La competiție au participat la care au participat reprezentanți ai Asociațiilor Profesionale a Polițiștilor Locali din Zona Transilvaniei, care sunt afiliate la Federația Națională a Polițiștilor Locali din România.