Dorin Nistor convins că este cel mai bun candidat pentru Primăria Sebeș
Liberalul Dorin Nistor a afirmat vineri în cadrul unei conferințe de presă, ca răspuns la întrebarea adresată de un jurnalist, că e convins că este cel mai bun candidat pentru funcția de primar al municipiului Sebeș, în perspectiva viitoarelor alegeri locale din 2016.
Acesta a amintit faptul că la alegerile din 2012, când a fost candidatul PDL la Primăria Sebeș, i-au mai trebuit foarte puține voturi pentru a îl învinge pe candidatul PSD-ului, actualul primar Alexandru Dăncilă.
Nistor susține însă că decizia finală în alegerea candidatului PNL pentru bătălia locală de la Sebeș va fi luat în urma unei competiții interne în cadrul partidului și în funcție de poziția pe care o va ocupa fiecare pretendent în sondajele de opinie.
De asemenea, liberalul consideră benefică concurența în cadrul PNL pentru orice candidatură în perspectiva alegerilor locale, pentru că doar astfel se poate alege cel mai vrednic candidat.
Deși până la alegrile locale urmează să fie organizate în vara lui 2016, până acum alți doi liberali și-au anunțat intenția de a candidat pentru funcția de pruimar la Sebeș, Este vorba despre liderul TNL Alba, consilierul local Radu Cristian și vicepreședintele Biroului Permanent Local PNL Sebeș, consilierul local Ionuț Lupșe.
B.P.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari