Liga Studenților din Universitatea ”1 Decembrie 1918” Alba Iulia are o nouă conducere. Bogdan Suciu a fost ales președinte
Liga Studenților din Universitatea ”1 Decembrie 1918” Alba Iulia are o nouă conducere în urma alegerilor de luni, 23 martie 2015. Noul președinte este Bogdan Suciu, student la Facultatea de Informatică în anul întâi.
Vicepreședinte este Andreea Bocşa, studentă în anul II la Limba şi Literatura Română – Limba şi Literatura Engleză, iar secretar – Ţendea Adrian Vasile (Electronică Aplicată, anul III).
Deoarece în primul tur al alegerilor pentru noul Consiliu Director al Ligii Studenţilor din Universitatea “1 Decembrie 1918” Alba Iulia, pentru mandatul 2015 – 2016, nu s-a înregistrat cvorumul necesar, s-a organizat un al doilea scrutin, care a avut loc astăzi la sediul LSUA.
”În viitorul meu mandat îmi doresc să colaborez cu Asociația studenților creștin ortodocși români și mi-ar plăcea să avem proiecte, ședințe comune. Vreau ca LSUA să devină precum o busolă care să ghideze calea studenților, iar în această primăvară să organizăm o sesiune de recrutare de noi membri. O să avem întâlniri periodice cu șefii de grupă din fiecare facultate și o să discutăm și despre promovarea imaginii Ligii în cât mai multe medii posibile. Aș dori ca la terminarea mandatului să fie implementat un sistem de recompensare al membrilor activi în funcție de implicare și performanțe”, a arătat noul președinte.
Bogdan Suciu se află la a doua facultate, este inginer constructor și a ales să urmeze cursurile unei facultăți de informatică ca un domeniu complementar de care spune că este pasionat.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Actualitate
Programul „Rabla Plus 2024”: O nouă sesiune de înscrieri va debuta luni, 22 iulie O nouă etapă de înscrieri în Programul „Rabla Plus 2024” pentru persoane juridice, primării şi instituţii publice va debuta, luni, 22 iulie, a transmis Administraţia Fondului pentru Mediu (AFM), într-un comunicat de presă. Sumele alocate pentru etapa a doua de înscrieri, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 3 ore
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni