FOTO: Denisa Homone şi Radu Stoian ,,Miss şi Mister Boboc’’ la Colegiul Naţional ,,David Prodan’’ Cugir
Într-o organizare de excepţie, peste 300 de elevi ai Colegiului Naţional ,,David Prodan’’din Cugir au luat parte vineri seara la mult-asteptata serbare destinată bobocilor, manifestare desfăşurată pe scena Casei cugirene de Cultură.
Împreună cu directoarea liceului, dna prof. Lilica Vanţ, căreia i s-au alăturat cadre didactice ale şcolii, organizatorii evenimentului, elevii claselor a XI-a şi a XII-a, sprijiniti de Consiliul elevilor în frunte cu preşedinta acestora Teodora Manolea, au realizat timp de aproape trei ore, un spectacol de mare valoare artistică.
Sub genericul ,,The hanger games’’ (Jocurile foamei), cele şase perechi reprezentând tot atâtea ,,districte’’, au avut de înfruntat pentru departajare, o serie de probe de concurs pe cât de dificile pe atât de atractive şi spectaculoase.
Momentele muzicale, dansul, piesa de teatru, identificarea de către fete şi băieţi a unor personaje din fotografiile copilăriei, probele pentru fete şi băieţi, de ghicire prin mimică, a unor melodii, citirea unor propoziţii complicate, probele speciale cu lingura, precum şi prezenţa scenică a concurenţilor, s-au dovedit deosebit de originale, iar interpretarea cu atâta talent a acestora, a ridicat sala în picioare.
Este adevărat, că şi prezentarea programului a fost făcută cu deosebită măestrie şi inspiraţie de către elevii Crisina Besoiu şi Octavian Voina, ambii actori ai teatrului de amatori aparţinând Casei Orăşeneşti de Cultură.
Juriul balului, format din: Ioana Scânteie, Diana Voişan, Denisa Groza, Pătroescu Cristina, Florin Ciobanu şi Mureşan Călin a desemnat drept câştigătoare: ,,Miss şi Mister Boboboc -2014’’, perechea Denisa Homonea şi Radu Stoian.
Au mai fost decernate alte două premii şi anume : ,,Miss şi Mister Metamorfoze’’ (premiu acordat de revista liceului ,,Metamorfoze), perechii Paula Drogoţel şi Andrei Danciu, precum şi Premiul de popularitate pentru perchea Andrada Besoiu şi Darius Nasta.
Constantin PREDESCU și Oana FULGA
[nggallery id=2645]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
DEFINITIVAT 2024, în Alba: 138 de candidați susțin miercuri, 24 iulie, proba scrisă a examenului. Primele rezultate, afișate pe 30 iulie
DEFINITIVAT 2024, în Alba: 138 de candidați susțin miercuri, 24 iulie, proba scrisă a examenului. Primele rezultate, afișate pe 30 iulie Proba scrisă din cadrul examenului național pentru definitivare în învățământ, sesiunea 2024, se va desfășura miercuri, 24 iulie, începând cu ora 9:00, în centrul de examen Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia. Proba se […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari