Clubul Elevilor Liberali din Alba Iulia are o nouă conducere
Sâmbătă, 29 octombrie 2011, conducerea Tineretului Naţional Liberal din Alba Iulia a organizat încă un eveniment important pentru organizaţie: Adunarea Generală a Clubului Elevilor Liberali (CEL) din municipiul nostru, având ca principal punct pe ordinea de zi alegerea noilor şefi.. Fostul CEL a fost coordonat de Andrei Hentea, anul trecut elev la Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” Alba Iulia, actualmente student în Bucureşti la Şcoala Naţională de Ştiinţe Politice şi Administrative.
Printre liderii locali ai PNL care au onorat manifestarea s-au numărat Florin Roman şi Simone Albani Rochetti (vicepreşedinţi ai PNL ALba), Gabriel Pleşa (preşedinte al PNL Alba Iulia), Anda Udrea (preşedinta OFL Alba Iulia) şi Adrian Simion (preşedinte al TNL Alba Iulia). În discursurile lor invitaţii au mulţumit elevilor liberali pentru sprijinul pe care l-au oferit partidului în acest an şi le-au urat succes în activitatea şcolară, dar şi politică. De asemenea, vorbitorii şi-au declarat susţinerea pentru proiectele viitoare ale CEL Alba Iulia şi i-au îndemnat pe cei mai tineri membri şi susţinători ai PNL să fie activi în continuare şi să se implice constant în structurile partidului, pentru că numai aşa se vor face remarcaţi şi vor contribui la primenirea clasei politice.
Noul Birou de Conducere al Clubului Elevilor Liberali Alba Iulia, care va avea un mandat de un an, are următorii membri: Cristi Tudor Popa (preşedinte), Oltean Laria şi Paul Cosma (vicepreşedinţi), Andreea Drăgan, Vasile Todoran, Mărginean Claudiu, Mihaela Vlad, Tania Miron, Gabriel Dăian (membri). (N.I.T.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
INCENDIU la o locuință din Stremț: Intervin pompierii cu trei autospeciale Un incendiu a izbucnit vineri dimineața, în jurul orei 6.00, la o locuință din Stremț. Intervin pompierii cu trei autospeciale. Citește și: UPDATE: FOTO | INCENDIU pe autostrada A10 Sebeș-Turda: O autobasculantă a luat foc pe sensul Turda-Sebeș. Trafic blocat Detașamentul de pompieri Aiud […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 2 ore
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni