FOTO: Fit & Fun Herbalife – Cea mai mare iniţiativă de mişcare din ţară a ajuns la Alba Iulia
Aproximativ 500 de albaiulieni au luat parte la Mişcare, Energie, Comunicare prin Fit & Fun Herbalife. Alimentaţia sănătoasă şi exerciţiile fizice au fost vedetele duminică seara în Piaţa Cetăţii, începând cu ora 19.00 şi până spre ora 22.00. Participanţii au acceptat provocarea Herbalife şi s-au bucurat de trei ore de mişcare în aer liber, de surprize şi de o tombolă cu premii.
Sportivii amatori s-au distrat şi au demonstrat că ştiu să fie o echipă, sub coordonarea unor instructori din Alba Iulia. Dintre cei 350 de înscrişi la tombolă, 40 au fost norocoşi şi au plecat acasă cu produse oferite de Herbalife.
“Derulat la nivel naţional şi aflat la a doua ediţie în acest an, Fit & Fun Herbalife se află pentru prima dată la Alba Iulia. Derulăm cea mai mare iniţiativă de mişcare privată din ţară şi ne dorim să îmbunătăţim calitatea vieţii românilor. Programul nostru pune accentul pe un stil de viaţă sănătos, pe o nutriţie corespunzătoare, echilibrată şi mişcare făcută în mod regulat. Această manifestare a fost posibilă doar prin sprijinul oferit de către Primăria Alba Iulia”, ne-a precizat Mihaela Adam, medic şi consultant Herbalife.
Cu mic, cu mare, albaiulienii au făcut mişcare. „Mă bucură foarte mult faptul că am reuşit să ne mobilizăm şi să realizăm un eveniment sportiv foarte frumos. Cei de faţă au dovedit că sunt într-o forma fizică foarte bună, că iubesc mişcarea şi că îşi doresc o viață cât mai sănătoasă”, ne-a spus Elena Mihaela Paul, instructor spotiv. „Viaţa fără sport nu ar trebui să existe, indiferent de natura lui, sportul este important. Poţi merge la sală sau poţi lucra câteva exerciţii fizice acasă, important este să vrei să faci acest lucru. Antrenând corpul, antrenăm mintea!”, ne-a mărturisit instructorul sportiv Laura Maria Popescu.
Herbalife oferă o gamă variată de produse pentru controlul greutăţii, suplimente nutriţionale şi produse pentru îngrijire personală.
Nicoleta MATEIU
[nggallery id=2023]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 20 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României