Voinţa Savini Due Sebeş – ACS AH Baia Mare 36-24 (23-13) *Weber a reluat cursa spre locul secund

Vointa Savini Due Sebes - HCM Fagaras44După o pauză de o lună, Divizia A la handbal masculin s-a reluat cu jocurile etapei a 18-a, în Seria B, HC Alba Sebeş având meci acasă, în Sala “Florin Fleşeriu”, cu ACS Academia Handbal Baia Mare, victorie netă 36-24 (23-13).

Conjudeţenii sunt poziţionaţi pe locul 4, cu 34 de puncte (11 victorii, un egal şi 4 eşecuri). „Am condus toată întâlnirea, realizând un succes categoric. Ne pregătim pentru partida cu CSŞ Sighşoara care va fi tot acasă, în 24 aprilie„, a declarat antrenorul Alexandru Weber.

Pentru Voinţa Savini Due Sebeş au marcat: Cristian Suciu – 8 goluri, Adrian Ţone – 6, Vlad Breazu – 6, Adrian Cunţan – 4, Alin Cărăgui – 4, Lucian Preda – 3, Iancu Mărginean – 2, Mihai Macarie – 2, Florin Baciu – 1, au mai jucat Liviu Moga, Cornel Medrea, Radu Balasz – Iulian Grozav, Cristian Opincariu, Lucian Nimu, Raul Muntean.