CL Cugir a alocat Asociaţiei ”Clubul de Fotbal Metalurgistul Cugir 1939” suma de 450.000 de lei
În recenta şedinţă a Consiliului Local Cugir, destinată aprobării bugetului local, pentru anul 2014, aleşii locali ai oraşului au adoptat propunerea administraţiei locale, de alocare a sumei de 450.000 lei având in vedere calitatea sa de membru fondator al Asociaţiei ”Clubul de Fotbal Metalurgistul Cugir 1939”.
Decizia a avut la bază, avizul favorabil al Comisiei de specialitate a consiliului local şi Proiectul de Hotarâre initiat în acest sens de primarul oraşului, prevederi în baza cărora clubul cugirean are nevoie de suma amintită pentru desfaşurarea competiţiilor prevăzute în calendarul sportiv pe anul în curs.
Potrivit prevederilor hotărârii adoptate, sumele se vor repartiza eşalonat, pe trimestre conform Bugetului de venituri şi cheltuieli după cum urmeaza: în trimestrul I – 220.000 lei; în trimestrul II – 230.000 lei.
Cotizaţia va fi folosită cu respectarea normelor în vigoare ce reglementează această activitate numai în următoarele situații: pentru salarizarea personalului, daca este cazul, cu excepţia jucatorilor, suma nu va depaşi nivelul salariilor din sistemul bugetar; achiziţii de bunuri şi servicii effectuate de către asociaţie. (C.P.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei Administrația comunei Mirăslău, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede modernizarea și eficientizarea energetică a clădirii sediului primăriei. Citește și: Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 2 ore
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni