Şi CIL Blaj şi Sportul Sebeş au promovat
l Seria 1: Partizanii Sânmiclăuş – Viitorul II Sântimbru 3-0, Spicul Bucerdea – Langentahl Valea Lungă 1-9, AC Cetatea – Lendület Petrisat 8-1, Avântul Sâncel – CIL Blaj 1-7, AS Crăciunelu – Progresul Fărău 0-3 (la „masa verde”), Viitorul Biia şi AS Pănade – au stat.
În clasament: 1. CIL BLAJ 55 (80-16), 2. AS Pănade 52 (90-25), 3. Viitorul Biia 50 (103-39), 4. Progresul Fărău 44 (79-44), 5. Langentahl Valea Lungă 34 (58-40), 6. AS Cetatea 34 (58-50).
Ultima etapă (duminică, 5 iunie, ora 18.00): Lendület Petrisat – Spicul Bucerdea, Viitorul II Sântimbru – Avântul Sâncel, Progresul Fărău – AS Pănade, CIL Blaj – AS Cetatea, Langenhtahl Valea Lungă, Viitorul Biia şi Partizanii Sânmiclăuş – stau.
lSeria a 2-a: Flamura Roşie Rădeşti – Mureşul Gâmbaş 7-1, Del Dodo Alba Iulia – Sportul Livezile 1-4, Andreas Alba Iulia – Decebal Cricău 1-1, Voinţa Beldiu – Şoimii Ciumbrud 1-5, Iezerul Ighiel – Inter Ciugud 1-1, Olimpic Berghin – FC Lopadea Nouă 3-0 (la „masa verde”), Fortuna Lunca Mureşului – a stat.
În clasament: 1. FLAMURA ROŞIE RĂDEŞTI 67 (101-17), 2. Inter Ciugud 52 (69-34), 3. Decebal Cricău 43 (55-35), 4. Andreas Alba Iulia 42 (59-44), 5. Sportul Livezile 33 (39-44), 6. Iezerul Ighiel 31 (32-37).
Ultima etapă (duminică, 5 iunie, ora 18.00): Fortuna Lunca Mureşului – Olimpic Berghin, Şoimii Ciumbrud – Del Dodo Alba Iulia, Decebal Cricău – Flamura Roşie Rădeşti, Mureşul Gâmbaş – Voinţa Beldiu, Inter Ciugud – Andreas Alba Iulia, Iezerul Ighiel şi Sportul Livezile – stau.
lSeria a 3-a: Independenţa Cut – Sportul Sebeş 0-3, Energy Cetatea Câlnic – Orient Blandiana 13-0, AS Pianu de Sus – Hidromecanica Şugag 0-5, AS Balomir Şibot – Mureşul Vinţu de Jos 5-5, Energia Săsciori – Mureşul Săliştea 7-0, Viitorul Tărtăria – Sportul Pianu 0-2, Colorado Şpring – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 63 (102-4), 2. Mureşul Vinţu 57 (76-21), 3. Energy Câlnic 49 (65-37), 4. Colorado Şpring 46 (76-30).
Ultima etapă (duminică, 5 iunie, ora 18.00): Sportul Sebeş – AS Pianu de Sus, Hidromecanica Şugag – Viitorul Tărtăria, Colorado Şpring – Independenţa Cut, Sportul Pianu – AS Balomir Şibot, Mureşul Săliştea – Energy Cetatea Câlnic, Mureşul Vinţu de Jos – Energia Săsciori, Orient Blandiana – stă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!
În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Când pică Paștele ortodox și catolic în 2024 și în următorii ani – calendar
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje de Paste fericit 2024. Urări, felicitări și SMS-uri pe care le poţi trimite celor dragi de Sfintele Pasti
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Obiceiuri, tradiții și superstiții românești de Paște. Credințe și Superstiții de Paște
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Floriile 2025. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2026, 2027. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
MESAJE DE PASTELE ORTODOX 2023. URARI și FELICITARI frumoase de Învierea Domnului
-
Curier Județeanacum 13 ore
Mesaje de Paște 2024. Cele mai frumoase texte cu URARI creștine pe care le poți trimite prin SMS cu ocazia sărbătorilor pascale