WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l12.00 şi 14.30: Sărituri cu schiurile, CM la Engelberg, calificări, la Eurosport.
l13.00: Fotbal, Tragerea la sorţi a partidelor din Champions League şi Europa League, la TVR 1, Sport.ro, Dolce Sport şi Eurosport.
l17.00: Înot, CM în bazin scurt, etapa a 3-a, la Eurosport.
l17.00: Fotbal, Gala LPF „Sărbătoarea fotbalului profesionist românesc”, la Digi Sport.
l21.30: Fotbal, Belgia, KORTRIJK – STANDARD LIEGE, la Sport Klub.
l22.15: Fotbal, Portugalia, BRAGA – ACADEMICA, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l11.30: Schi alpin, CM la Val d’Isere, feminin, coborâre, la Eurosport.
l12.30: Biatlon, CM la Pokljuka, masculin, sprint, la Eurosport.
l12.30: Volei masculin, CSM BUCUREŞTI – REMAT ZALĂU, la Digi Sport Plus.
l13.30: Schi alpin, CM la Val Gardena, masculin, coborâre, la Eurosport.
l14.45: Fotbal, Scoţia, HAMILTON – CELTIC, la Sport 1.
l14.45: Fotbal, Anglia, SUNDERLAND – BOLTON; 17.00, ARSENAL – STOKE, la Digi Sport.
l15.30: Handbal feminin, Campionatul European, ROMÂNIA – SUEDIA; 18.00, DANEMARCA – NORVEGIA, semifinale, la TVR 2.
l16.30: Schi fond, CM la La Clusaz, masculin, 30 km, procedeul liber, la Eurosport.
l17.30: Înot, CM în bazin scurt, etapa a 4-a, la Eurosport.
l18.00: Polo, Len Trophy, CSM ORADEA – RARI NANTES FLORENTIA, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, STEAUA – „U” CLUJ, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Portugalia, BENFICA – RIO AVE, la Dolce Sport.
l19.00: Fotbal, Italia, CESENA – CAGLIARI, la Digi Sport Plus.
l19.15: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, IPSWICH TOWN – LEICESTER, la Sport 1.
l19.30: Fotbal, Anglia, LIVERPOOL – FULHAM, la Digi Sport.
l21.00: Fotbal, Spania, ESPANYOL – CF BARCELONA, la Digi Sport Plus.
l21.00: Fotbal, Belgia, LOKEREN – CERCLE BRUGGE, la Sport Klub.
l21.45: Fotbal, Italia, AC MILAN – AS ROMA, la Digi Sport.
l21.45: Sanie, CM la Park City, dublu, manşa a doua; 00.30, masculin, prima manşă; 2.00, masculin, a doua manşă, la Eurosport.
Duminică
l10.45: Schi alpin, CM la Alta Badia, masculin, slalom uriaş, manşa întâi, la Eurosport.
l11.45: Schi alpin, CM la Val d’Isere, feminin, combinată, coborâre, la Eurosport.
l12.30: Schi fond, CM la La Clusaz, feminin, 4×5 km, la Eurosport.
l13.30: Fotbal, Olanda, AJAX – FEYENOORD; 15.30, PSV EINDHOVEN – RODA, la Sport 1.
l13.30: Fotbal, Italia, LAZIO – UDINESE, la Digi Sport.
l13.30: Biatlon, CM la Pokljuka, ştafetă, mixt, la Eurosport.
l14.00: Fotbal, Anglia, WEST BROMWICH – WOLVERHAMPTON, la Digi Sport Plus.
l14.45: Sărituri cu schiurile, CM la Engelberg, la Eurosport.
l16.00: Fotbal, Italia, CHIEVO – JUVENTUS TORINO, la Digi Sport.
l16.00: Fotbal, Turcia, KONYASPOR – GALATASARAY, la Digi Sport Plus.
l17.15: Înot, CM în bazin scurt, etapa a 5-a, la Eurosport.
l18.00: Handbal feminin, Campionatul European, finala, la TVR 2.
l18.00: Fotbal, Anglia, CHELSEA – MANCHESTER UNITED, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, Franţa, SOCHAUX – BORDEAUX, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, GAZ METAN MEDIAŞ – CSU PLOIEŞTI, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Belgia, BEERSCHOT – GENT, la Sport Klub.
l20.00: Fotbal, Spania, MALAGA – ATLETICO MADRID; 22.00, REAL MADRID – SEVILLA, la Digi Sport.
l20.00: Fotbal, Anglia, BLACKPOOL – TOTTENHAM, la Digi Sport Plus.
l22.00: Fotbal, Franţa, MARSEILLE – LYON, la Digi Sport Plus.

ELIT

Mihail David - 2020

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...