VIDEO EMOŢIONANT: Cum şi-a surprins un tânăr albaiulian iubita de ziua ei

Robert IrimieIubirea dă sens vieţii. Iar iubirea se poate exprima în moduri diferite, prin cuvinte, prin gesturi, prin timpul petrecut alături de jumătatea ta, etc. Un tânăr albaiulian, pe numele său Robert Irimie,  şi-a  surprins iubita de ziua ei printr-un mod inedit, surprinzător, dar în acelaşi timp simplu, un gest prin care a  stârnit emoţii nu doar în sufletul ei ci şi al miilor de internauţi care au văzut asta pe reţelele de socializare.

Tânărul îndrăgostit a postat în continuarea mesajului de mai jos, un videoclip emoţionant, prin care a încercat să-şi exprime dragostea faţă de ea.

ELIT

„În sfârşit a venit şi ziua asta, ştiu că ai aşteptat foarte mult surpriza, dar asta e doar o parte din ceea ce o să primeşti. Îţi mulţumesc foarte mult pentru tot ceea ce ai făcut pentru mine. Tu ai fost mereu lângă mine când am avut nevoie, mereu m-ai înţeles şi mereu mi-ai ascultat toate prostiile. Abia aştept să te văd şi să te strâng în braţe. Din păcate s-a nimerit să te răceşti fix de ziua ta. Îţi doresc toată sănătatea din lume şi sper că o să te faci bine cât mai repede posibil. Nu mă mai lungesc. Mai jos ai “continuarea mesajului”. Sper să-ţi placă. La mulţi ani, iubito ! TE IUBESC !”

Reacţia tinerei a fost pe măsură: „Doamne !!!!!!!! E cea mai frumoasă surpriză !!!!!! Nu îmi vine să cred….. Plâng de rup :)))) TE IUBEEEEESC !!!! Şi îţi multumesc că ai fost mereu alături de mine…. Abia aştept să te văd azi şi să te strâng în braţe !!!!!”

Imediat după postarea videoclipului pe reţeaua de socializare, au început să apară şi reacţiile „fericite” ale internauţilor: ” Ăsta da cadou. Bravo, Robert!”, „Doamne,ce frumos. E de apreciat !!!”, „Deci din primele secunde mi-au dat lacrimile, cât de genial e !! Să vă ţină mult mult de tot!”; „Mă bucur că mai există şi băieţi aşa ca tine… !! Foarte frumos !! Tot respectul meu! Există şi poveşti de dragoste, nu numai relaţii …să vă iubiţi enorm!”, „Sunt foarte bucuroasă să văd că există o asemenea relaţie între 2 oameni… În ziua de azi, majoritatea relaţiilor dintre oameni se rezumă la lipsa de iubire şi idioţeniile care sunt băgate în capul oameniilor prin televizor şi alte mijloace.. toate acestea ducând la un dezichilibru între oameni. Putine cupluri se iubesc cu adevărat, bravo vouă!!!”.

Vă invităm să vizionaţi videoclipul pentru a afla despre ce este vorba.

VIDEO: Daniel Mortura

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325

Te-ar putea interesa și:

Untold vă prezintă pe cei patru eroi donatori: un polițist, o asistentă medicală, un măcelar și un șofer RATB au salvat 852 de vieți donând sânge!

Untold și Neversea vă prezintă 4 oameni care spulberă mitul vampirului și salvează vieți prin donarea de sânge. Tărâmul lui… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 9-15 octombrie 2020

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 9 – 15 octombrie 2020. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 2-8 octombrie 2020

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 2-8 octombrie 2020. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul comercial Alba… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Untold Odyssey – 5 zile de festival pe un vas de croazieră în Mediterană!

UNTOLD, unul dintre cele mai mari festivaluri de muzică din Europa, lansează un concept nou de entertainment și le propune… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VALENTINE’S DAY, în Alba Iulia. Petreceri, concerte şi multă distracţie în acest WEEKEND. Vezi ce surprize ţi se pregătesc în cluburile şi localurile albaiuliene

Weekend-ul acesta este dedicat îndrăgostiţilor, iar cluburile şi localurile albaiuliene „se luptă” în oferte şi petreceri tematice menite să atragă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Nicolae Stanciu, internaționalul român, a devenit tată! Andreea, soția lui, a nascut o fetiță perfect sănătoasă

Pentru fotbalistul originar din Alba, Nicolae Stanciu dar și pentru soția lui, Andreea, astăzi este o zi foarte importantă. Cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Headliners Electric Castle 2021: twenty øne piløts, Gorillaz & Deftones

Acolo unde e dorință și pasiune, există speranță. Iar speranța echipei Electric Castle stă într-un 2021 ce va permite revenirea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Neversea 2021 va avea loc între 8-11 iulie | Data festivalului aleasă de fanii din întreaga lume

Fanii celui mai mare festival de pe plajă din România, Neversea, au ales. A patra ediție a festivalului va avea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

55 Comentarii

Anonim 9 ianuarie 2014 at 17:43

Asta ii stire? Serios?

Andrada 12 ianuarie 2014 at 13:33

Daca mass media te-a obisnuit cu stiri dramatice si video-uri terifiante, e normal ca pentru tine asta nu mai e o stire, doar e ceva frumos nu? Ce ar cauta asa ceva la TV…

Anonim 9 ianuarie 2014 at 17:59

De ce n-ar fi stire?!
e un gest frumos care trebuie apreciat. Nu multi baieti fac asa ceva, din partea mea, tot respectul!!

Anonim 9 ianuarie 2014 at 18:07

Asta nu e stire de ziar de importanta mare. Ma rog, nu merita sa iti mai raspund.

Alin 9 ianuarie 2014 at 18:06

Bravo IRI!!!

Adina 9 ianuarie 2014 at 18:38

Anonimule, zi-ne si noua ce te framanta ? Daca ei au considerat ca e o stire de pus, au pus-o. Stai calm ca Irimie nu a dorit sa apara in ziare sau sa aiba sute de like-uri. A vrut pur si simplu sa imi ureze ” la multi ani ” intr-un stil mai deosebit. Te deranjeaza ? 🙂

ioan toma 9 ianuarie 2014 at 19:22

…iubirea se traieste, nu cred ca este nevoie de a fi declarata, iubirea se simte, ea nu se masoara, paradoxal nu are unitate de masura sau procedeu, este simplu , este brutal de simplu , iubesc doar…si asta este totul…

ION 9 ianuarie 2014 at 19:51

mars ma pe cancan ca poate acolo sunt stiri mai interesante pe langa botezati dragusance si manelisti

ahl 9 ianuarie 2014 at 20:12

Bai Ioana mai bine marsh tu sa-ti aduni oile de pe campie si nu-ti mai agata routeru de coarnele vacii ca prinzi curaj cand esti pe net

ahl 9 ianuarie 2014 at 20:42

Ioane*

Horea 9 ianuarie 2014 at 20:55

Pe vremuri exista o revista pentru acest gen de articole.

Se numea . . . „Cutezatorii”!

asas 9 ianuarie 2014 at 21:49

mda… interesant :))) am pierdut 2 min aiurea

anonim 9 ianuarie 2014 at 21:51

vad ca baietii au fost mai impresionati, decat fetele..:))) ele la alt ceva pun botul

anonim 9 ianuarie 2014 at 21:54

Eu i-am facut iubitei mele cadou de ziua ei o masina! A fost foarte impresionata, plange si acum….ca i-am luato inapoi

Cristina 9 ianuarie 2014 at 22:08

Anonimi frustrati peste tot. GET A LIFE !

Mihai 9 ianuarie 2014 at 23:13

Placut clip 🙂 Felicitari !

timisoara 10 ianuarie 2014 at 0:09

:)) ha ha, dragut 😀 interesanta ideea, nu e greu de realizat daca sti sa faci un video. felicitari lui, cadouri simplec, chestii dragute, daca fata a apreciat mai mult decat o pereche de pantofi, cere-o de nevasta:) ca-s rare astea, in ziua de azi.

Cineva 10 ianuarie 2014 at 0:59

Chiar va rog cat mai multe articole cu mesaj positiv!!!
vad ca lumea cere prin stiri sa afle cine a mai murit in unele accidente , c’è inselatorii se mai practica , cum S-au mai bătut persoanele cu importanță de sine stătătoare :)), sau cine A mai violat vreo bătrâna din acel sat uitat de lume unde vine pensia de 10 lei pe luna , dacă nu fuge Poștașul cu banii pe undeva sa își facă luna de miere …
de ce „anonimule ” zici alea sunt știri ?
motiveaza … Cu ce fel de știri ai vrea sa fii surprins ?

sorin 10 ianuarie 2014 at 3:25

e facuta filmarea si e derulata inapoi.. se vede cu ochiu liber
Si in legatura cu stirile…. hai sa fim sinceri….pe fiecare dintre noi ii intereseaza ceva,,,, cam ce avem in comun sunt bani…. alfel era daca spunea cv despre bani:X:X:X i like money:X:X:X pana cand o sa faca ei legea….ma intelg ce zic cei care vor sa inteleaga:D

Stefan 10 ianuarie 2014 at 10:18

Gest superb, respect !

Matete 10 ianuarie 2014 at 11:06

… a posta un comentariu ANONIM este, de departe, prima dovada a barbatiei … cat despre legatura dintre „importanta” ziarului si subiectul stirilor, nu vad problema: este chiar o surpriza placuta sa vedem jurnalisti preocupati si de asa ceva, nu doar de mizerii … personal il felicit tare mult pe Robert pentru felul in care a ales sa spuna aceste lucruri iubitei sale: nu conteaza calitatea filmarii sau tehnica ei cat conteaza timpul petrecut in a oferi ceva atat de special persoanei iubite … cine nu poate intelege asta, e de compatimit … Felicitari inca o data pentru Robert si numai bine!!!

Alex 10 ianuarie 2014 at 15:23

Foarte frumos din partea lui !! Cum se numeste piesa ?

Titus Constantin 10 ianuarie 2014 at 16:45

Iubirea ce se manifesta frumos, in orice fel, inalta si mai mult pe cei ce sunt purtati de ea si ingroapa si mai mult pe cei ce o dispretuiesc,…Acest Om a facut un gest simplu dar mare cat o stea si rasplata lui primita de la oamenii purtati de Iubire si de la Dumnezeu e pe masura 🙂 …As putea face si un film artistic plecand de la ideea lui si multe alte milioane de oameni ar plange de emotie si fericire pentru ca este ceva ce se simte…( cine simte ) Le doresc o viata fericita impreuna!!!…Apreciez foarte mult calitatea si frumusetea artistica si de bun gust a melodie alese ptr clip 🙂

Andy 10 ianuarie 2014 at 17:17

Felicitari ! In primul rand pentru cadou , si in al doilea rand pentru stire … Decat sa vad toate zdremtzele pe prima pagina a ziarelor … Mai bine imi doresc sa vad asemenea gesturi ! Bv !!!

Ionela 10 ianuarie 2014 at 17:36

foarte frumos gestul, cum se numeste melodia… stie cineva?

Mihai 10 ianuarie 2014 at 17:43

Mai buna este o stire ca asta decat toate prostiile despre parlamentari si toate furaciunile macar aici putem vedea ceva frumos nu doar ura furaciuni si restul…este doar fericire!

bianca 10 ianuarie 2014 at 18:39

cum se numeste melodia?

Dragoş Suciu 10 ianuarie 2014 at 18:52

Ce frumos vorbeste colega despre iubire 🙂

alex 10 ianuarie 2014 at 19:54

Foarte frumos si foarte insipirat. Felicitari !
App cum se numeste piesaaa??? :3

limba_romana 10 ianuarie 2014 at 20:41

Invata te rog sa scrii, fi roman adevarat ! Multumesc !

ironic, nu-i așa? 10 ianuarie 2014 at 21:50

@ limba_romana

La imperativ, verbul „a fi” se scrie cu doi i. De asemenea, în limba română se folosesc diacriticele.
Dar paiul din ochiul celuilalt se vede mai ușor 🙂

claudia 10 ianuarie 2014 at 20:51

asta e melodia 🙂 Dara Maclean – That’s What Love Is

Eu 10 ianuarie 2014 at 21:08

stie careva cum se numeste melodia?

Observator 10 ianuarie 2014 at 21:27

Melodia se numeste: „De ce m-ati dat de langa boi”!

:) 10 ianuarie 2014 at 21:29

melodia se numeste ” Dara Maclean – That’s what love is ” !!!!! 🙂

lui 10 ianuarie 2014 at 21:57

ms

lui 10 ianuarie 2014 at 21:52

observator..ca esti prea cretin

Observator 10 ianuarie 2014 at 21:56

@lui

„observator..ca esti prea cretin”

Ce-ai vrut sa spui?
Cu BAC-ul, cum stai? De cate ori l-ai dat pana acum?

lui 10 ianuarie 2014 at 21:58

se pare ca esti cretin in continuare..si tu esti chelner sau vanzator cu facultate de te umflii asa in pene?

Observator 10 ianuarie 2014 at 22:15

@lui

Da, mai bine”cretin in continuare” decat unul a carui pseudonim este „lui”, sau unul care nu stie sa scrie, gramatical, corect o fraza.

deea 10 ianuarie 2014 at 23:13

mesajul acesta minunat a traversat toata tara! Cineva din Dambovita va apreciaza:*

anonim 11 ianuarie 2014 at 0:02

Va plac mai mult stirile de pe cancan?

Cristina 11 ianuarie 2014 at 6:16

NEMAIPOMENIT DE FRUMOS!…..Mi-a incantat sufletul,m-a emotionat si m-a bucurat ca tinerii se iubesc atat de mult si stiu sa o si arate atat de frumos!!! Felicitari baiatului ptr frumoasa initiativa ,dar si a fetei care a „declansat”asemenea „taifun”in viata unui baiat!::))

:) 11 ianuarie 2014 at 8:24

@obervator

ce plin de tupeu esti ! daca nu iti place, iesi de pe aceasta pagina si am incheiat discutia ! multumesc.

Observator 11 ianuarie 2014 at 11:22

@ „:)”

Pentru ca ma satisfice modul tau de exprimare (o spun cu toata sinceritatea), am sa dau curs indemnului tau.
Am iesit!

Aditzu 11 ianuarie 2014 at 12:11

Foarte frumos ! Felicitari !

Alex 11 ianuarie 2014 at 12:39

Măi „Aditzu” (prostuţule!)

Ce-i foarte frumos?
Pe cine feliciti?

cristina 11 ianuarie 2014 at 11:57

foarte frumos! am ramas fara cuvinte! orice femeie, dar si barbat merita astfel de surprize!

Alex Andrei 11 ianuarie 2014 at 12:17

Ce oameni,domn’le.In loc sa va bucurati si sa apreciati faptul ca se promoveaza si alte lucruri,inafara de toate tampeniile care apar in ziare si la tv si care v-au sucit mintile,va certati ca orbii la un articol care defapt este o gura de oxigen printre toate mizeriile de pe net.Era mai interesant un articol despre Roxana Babenco,sau daca in clip aparea un „bizon” care se filma langa masina de ‘nspe mii de euro facuta cadou unei pitipoance?Ati uitat sa va bucurati de lucrurile simple.Ganditi-va ca jumatate din noi (barbati/baieti) poate nu am avea curajul sa facem asa ceva,ca deh,orgoliul masculin.Cum ar zice unii „te faci de ras” cu chestii dinastea.Felicitari lui pentru gestul frumos.Fericirea se regaseste in lucruri simple.

cosmin 11 ianuarie 2014 at 13:04

PENIBIL!

Darius 11 ianuarie 2014 at 14:01

Foarte frumos! Sa va tina mult si bine! Asa ceva mai rar!

Alex Munteanu 11 ianuarie 2014 at 14:25

Cei care comentează sub anonimat mai bine ciocul mic. Lumea asta nu se compune doar din știri de la ora 17:00 și Bianca Drăgușanu. Aici e un articol, nu o știre, pentru știri accesați cu încredere hotnews.ro sau cnn.com (dacă știți limbi străine)…
Oamenii cu urechile mari, capul mic sau nasul strâmb au voie să iubească dacă voi nu puteți să faceți asta țineți pentru voi. Succes!

:) 11 ianuarie 2014 at 14:52

@ cosmin

Daca esti tu mai frumos, te rog sa faci si tu un video iubitei tale si sa il postezi pe facebook !!!!! 🙂 si sa vedem cat de FRUMOS si STRALUCIT esti tu. Se vede ca esti materialist, doar la aspect te uiti

Sorin 12 ianuarie 2014 at 10:57

Felicitari Cosmin, te-ai descris perfect !

drag6s 12 ianuarie 2014 at 18:33

deci prea fain!!! bravo pentru idee!!!