Un tânăr din Alba Iulia a prădat un magazin din oraș, în două nopți și a sustras mai multe bunuri: A fost reținut pentru furt calificat
Un tânăr din Alba Iulia a prădat un magazin din oraș, în două nopți și a sustras mai multe bunuri. A fost reținut de polițiști pentru furt calificat.
La data de 22 septembrie 2023, polițiștii de investigații criminale din carul Poliției Municipiului Alba Iulia au identificat un tânăr de 26 de ani, din municipiul Alba Iulia, ca persoană bănuită de săvârșirea unei infracțiuni de furt calificat.
În sarcina tânărului s-a reținut faptul că, în seara zilei de 12 septembrie 2023, ar fi pătruns, prin efracție, în interiorul unei societăți comerciale din Alba Iulia, iar din interiorul acesteia ar fi sustras un monitor, un telefon mobil și cheile de la garajul situat în spatele clădirii.
Ulterior, în seara zilei 17 septembrie, tânărul ar fi pătruns, din nou, în incinta aceleiași societăți comerciale, fără a sustrage bunuri.
Pentru documentarea activității sale infracționale, polițiștii i-au percheziționat domiciliul. Ulterior, acesta a fost reținut, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
Cercetările sunt continuate, în vederea stabilirii întregii sale activități infracționale.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
Mai multe minore, victime într-un dosar de pornografie infantilă, în Alba: Zeci de fotografii și videoclipuri găsite de polițiști
Mai multe minore, victime într-un dosar de pornografie infantilă, în Alba: Zeci de fotografii și videoclipuri găsite de polițiști Un bărbat din Alba a fost trimis în judecată de magistrații Tribunalului Alba pentru săvârșirea infracțiunilor de pornografie infantilă în formă continuată şi șantaj. Citește și: Un tânăr din Cugir a filmat doi minori în ipostaze […]