Ziarul Unirea

Teodor ATANASIU: ”Victoria USL este victoria oamenilor din Alba!”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Dragi prieteni,

În primul rând vreau să le mulţumesc tuturor oamenilor din Alba, de la sate sau de la oraşe, care, duminică, au înfruntat gerul şi zăpada şi au venit la vot. Vă mulţumesc pentru că v-aţi exercitat acest drept democratic câştigat cu sângele martirilor din decembrie 1989. În 9 decembrie, la fel ca şi în acele zile de decembrie ‘89, românii şi-au recâştigat România. În 2012 oamenii din Alba au demonstrat că vor să schimbe Alba în bine!

ELIT

Victoria USL în judeţul Alba, considerat un fief al PDL şi ARD, este în esenţă o victorie a tuturor celor care s-au prezentat la vot. O victorie a oamenilor din Alba care şi-au demonstrat puterea, au demonstrat că au curajul să-i taxeze pe cei care în ultimii ani au susţinut o guvernare care i-a sărăcit pe români, care i-a umilit şi le-a întors spatele cu dispreţ.

Am câştigat aceste alegeri şi de astăzi lăsăm la o parte confruntările politice şi începem să construim împreună cu românii cel mai important proiect al USL – România puternică! România în care cetăţeanul român va fi cu adevărat liber. În care va avea un nivel de trai decent, în care va avea acces la educaţie de calitate, va avea acces la servicii moderne de sănătate şi, cel mai important, va avea demnitate.

Vă asigur că parlamentarii USL vor reprezenta cu profesionalism şi competenţă judeţul Alba şi vor colabora cu administraţia judeţeană şi administraţiile locale, fără să ţină cont de culoarea politică. Pentru noi contează de astăzi nivelul de trai şi locurile de muncă ale oamenilor din Alba.

Vă mulţumesc pentru încrederea pe care ne-aţi acordat-o şi vă reamintesc că Uniunea Social Liberală sunteţi dumneavoastră – oameni din Alba care aţi votat cu speranţa pentru un viitor mai bun. Am fost şi sunt din ce în ce mai mândru de oamenii din Alba. Victoria USL este în primul rând victoria dumneavoastră!

Teodor ATANASIU – senator ales prin VOTUL TĂU!

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă| Consilierii județeni PSD Alba: Eșec la licitația CJ Alba privind transportul public de persoane. Soluția propusă de PSD

Conducerea Consiliului Județean Alba înregistrează un prim eșec la licitația privind transportul public de persoane prin curse regulate, după ce… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

33 Comentarii

* 10 decembrie 2012 at 16:32

Nici vorba! Este victoria urii picurate zi de zi prin intermediul unor televiziuni interesate. Niciodata dar absolut niciodata ura nu a dus la ceva bun.

elector 10 decembrie 2012 at 16:52

corect ! ma bucur ca mai sunt oameni care gandesc asa ! am cateodata impresia ca lioata e cam decerebrata , ca prostia infinita are cea mai mare sansa sa se manifeste la vot.

Status Quo 10 decembrie 2012 at 22:24

Monser,
ura a functionat.

Drept e ca a si avut materialul mecesar in care sa se propage. Ce nu stiu aia care au votat din ura e ca nota de plata e pe drum.

elector 10 decembrie 2012 at 16:54

corect! ma bucur ca mai sunt oameni rationali pe aici !

USL a primit un vot de incredere 10 decembrie 2012 at 16:47

USL a primit un vot de incredere de la romani! Va trebui să îşi respecte promisiunile şi să aducă România pe linia dreaptă! Cred că votul a fost împotriva lui Traian Băsescu care prea s-a jucat cu poporul român în ultimii ani! Băsescu a fost cel mai bun agent electoral în sprijinul USL prin ieşirile din ultimele zile! Pentru PDL în Alba e o lovitură dură şi cred că dacă hotărau să candideze sub sigla PDL şi nu se ascundeau sub ARD poate obţineau mai multe voturi!

elector 10 decembrie 2012 at 17:00

saracii oameni! ajunge sa il vezi pe Atanasiu asta si sa-ti creasca colesterolu glicemia si nevroza ! 🙂 cine se poate baza pe unu ca el? sau pe Potor cel migrator in partide ?
credibilitate? onoare? cinste? unde? la USL? cand?
lozul e necastigator mai oameni buni!

Amalia 10 decembrie 2012 at 18:34

Dar pe cine, in opinia ta, ne putem baza? Pe Peres care din 1990 a facut din functia de parlamentar profesia lui de baza? Ce a facut pentru Alba aceste Peres? Nimic. Doar il votati ca turma, ca asa va “indruma” partidul si conducatorul iubit. Am votat USL, am votat schimbare, am votat incredere. Vom fi dezamagiti din nou? Nu mai mult decat prostia si aroganta unor lideri care au saracit aceasta tara in ultimii 8 ani. Succes parlamentarilor USL din Alba!

elector 11 decembrie 2012 at 16:33

bine ca esti optimista Amalia ! dar:cand a fost usl altceva decat protectorul hotilor si al lenesilor? as fi si eu optimist daca m-as incadra il vreuna din categoriile astea.

feneserul 11 decembrie 2012 at 23:57

inseamna ca tu esti din a 3-a categorie: a prostilor care ii mai cred pe kknii.

amalia 13 decembrie 2012 at 11:28

Nimeni nu poate fi mai hot decat cei care au distrus tara in ultimii 8 ani si au aruncat-o in cea mai crunta mizerie politica. Regret ca nu esti exceptia de la regula, nu stiti decat sa calomniati pe altii sa ascundeti handicapul major pe care il aveti.

rrr 10 decembrie 2012 at 16:47

Este victoria poporului roman asupra lui Basescu si a haitei sale de sacali care a dorit sa sufoce Romania, iar USL va reda demnitatea si onoarea acestei tari!!!

elector 10 decembrie 2012 at 17:01

rau , ranchiunos si iRational, de aici vine rrr?

cellini 12 decembrie 2012 at 12:57

vine de la prost

Cugireanu 10 decembrie 2012 at 16:50

Deja este o reverie , sa vedeti in maxim 2 ani ce se alege din USl

elector 10 decembrie 2012 at 17:06

cum vi se pare ca suna pp dd kk?
:))

dolfi 10 decembrie 2012 at 17:27

mars ma ca n-am votat pe nimeni de pe prima pagina a buletinelor de vot! usl=pdl

Besnik 10 decembrie 2012 at 17:57

Multumim romani ! Multumim pentru increderea acordata, USL nu va dezamagi

Amalia 10 decembrie 2012 at 18:31

Dar pe cine, in opinia ta, ne putem baza? Pe Peres care din 1990 a facut din functia de parlamentar profesia lui de baza? Ce a facut pentru Alba aceste Peres? Nimic. Doar il votati ca turma, ca asa va „indruma” partidul si conducatorul iubit. Am votat USL, am votat schimbare, am votat incredere. Vom fi dezamagiti din nou? Nu mai mult decat prostia si aroganta unor lideri care au saracit aceasta tara in ultimii 8 ani. Succes parlamentarilor USL din Alba!

Sophie 10 decembrie 2012 at 18:33

Recinstruim Romania !!!

elector 11 decembrie 2012 at 16:37

da? asa cu oameni ca Adormitu ? ca Plagiatoru? sau mai bine ca Nastase ?! o nu, ca Felix , sau ca Jiji .. sau ca si coana aia cantareata de muzica populara
reconstruieste-ti tu ratiunea si dupa aia …poate ca …

Amalia 10 decembrie 2012 at 18:33

Raspunsul meu este pentru”elector”-ul portocaliu

elector 11 decembrie 2012 at 16:38

merci Amalia dar sunt incolor !

cineva 10 decembrie 2012 at 18:47

noroc ca aceasta campanie nu s-a bazat deloc pe promisiuni, ci pe asmutirea unora impotriva altora, nu de alta, dar poporul roman nu mai crede de mult in promisiuni. si mai mult decat atat : NU MAI ARE RABDARE!.orice proiect inceput de o guvernare anterioara va fi lasat balta, dupa principiul <>.am castigat dreptul la libertate intr-o zi de decembrie dar am ramas cu definitia cuvantului pe buze, si cu gustul amar de a alege din doua rele pe cel mai mic

AL-JAZZIRA 10 decembrie 2012 at 19:31

TOCMAI !AICI TE CONTRAZIC PUTIN,ASTA IN IDEEA CA,POPORUL ROMAN,ESTE EXTRAORDINAR DE:CREDUL,UMIL,INJOSIT,BATJOCORIT,USOR DE CUMPARAT CU,UN MIC O BERE,SAU CE MAMA DRAKU SE MAI DA,PRIN CAMPANIILE ELECTORALE,APLECAT PINA LA PAMINT SI PESTE TOATE VISATOR,VISIND CAI VERZI PE PERETI.Au trecut generatiile alea,care plecau usor la razboi si care isi dadeau cu usurinta viata,ptr tot ce inseamna ROMANIA(SE INTORC AIA IN MORMINT,CIND VAD CE-I IN TARA,DIN 1945 INCOACE).ACUM,DACA S-AR PUNE PROBLEMA(SI SE VA PUNE CIT DE CURIND,O SA VEDETI)SA LUAM (CEL PUTIN,NOI BARBATII)ARMA IN MINA,SA NE APARAM TARA,FAC PARIU CU ORICINE PE VIATA MEA,CA NU AR SARII,NICI 25%DIN ROMANI,SA ZICA PREZENT.SI AM DAT UN PROCENT FOARTE MARE.Ptr ca,la adica,ARMATA ROMANA NU AR FACE FATA,LA CIT ESTE DE DECIMATA.Si logica este simpla,nu este de condamnat.De ce,sa merg eu(noi)sa mor ca un prost ptr ROMANIA,CA IN URMA MEA,SA VINA(CA DUPA 1989)TILHARII SI BANDITII,SA-SI BATA JOC SI SA HUZUREASCA.Acum daca vreau,ne ocupa si un oarecare trib din Africa,cu usurinta,la cit sintem de dezbinati si invrajbiti.Pe asta mizeaza,MIZERABILII DE POLITICIENI!INSA INTOTDEAUNA ASTA,ESTE O SABIE CU 2 TAISURI.Pacat,mare pacat,ce a fost odata ROMANIA SI CE A AJUNS ACUM.SI ASTA ESTE VINA EXCLUSIVA,A NOASTRA A CELOR MULTI,CA SINTEM USOR DE MANIPULAT,ADICA MASA DE MANEVRA DIN 4 IN 4 ANI,ptr baietii „destepti”.

cineva 10 decembrie 2012 at 18:49

dupa principiul „daca nu a fost ideea mea, atunci nu e buna”

Jeni 10 decembrie 2012 at 21:11

N-am crezut ca sunt atatia prosti !!!

grigore 10 decembrie 2012 at 21:37

Bravo USL se putea si mai bine !!! Era previzibil.( oare in GLENDALE USA romanasii au votaT cu USL????)Am auzit ca pe acolo este un mare simpatizant PNL(FOST MEMBRU PNL)A POSTAT MAI SUS …..asta este ca si cameleonul isi schimba id-ul ca tigani caii.
BASESCULE ARUNCA PROSOPUUUUU ….

qwerty 10 decembrie 2012 at 21:39

Inapoi la ciolan.

Aurelian 10 decembrie 2012 at 22:16

Felicitari Eutanasiu, cu toate ca tugulanul roman a cazut din nou in plasa, ii va iesii pe ochii, „aceasta victorie”!Razboiul psihologic a armatei romane impotriva poporului roman, a dat rezultatele scontate! Basescu a pierdut nu ca a taiat pensiile si salariile tugulanilor, ca de ei va doare in fund pe toti, a pierdut ca a taiat avntajele nesimtite a castei militare, si spionajul militar, s-a pus pe el. Ma doare in fund ca ma veti injura, dar asistam la a 2 lovitura de stat , de data asta pajnica, data de cisma militara! Imi amintesc cat de falos a fost Tzapul, cand a castigat alegerile, si cat de dejamagit a fost, cand a platit nerespectarea promisiunilor electorale, cand s-a declarat invins de securitate! Veti patii ca taranistii, poporul si-a pus increderea in voi, ca situatia tarii ii de la „foarte rau catre dezastru”, si sa vreti nu va puteti tine promisiunile electorale, ca nu aveti bani, aveti de platit un munte de dobanzi la datoriile externe, si mai trebuie sa platiti si sponsorii partidelor, asa ca acesti 4 anii sunt „cantecul vostru de lebada”! Furati cat mai puteti!

km0 10 decembrie 2012 at 22:21

tsss!!! doare Aurelian….stim! :)))

Felicitari USL, flicitari tuturor candidatilor!

* 11 decembrie 2012 at 6:16

Pacat ca prostia ta nu doare!

Aurelian 11 decembrie 2012 at 13:58

Pe mine ma doare mai putin, ca nu ma afecteaza direct, dar sa vezi cum o sa te doara pe tine si pe tugulanul roman, cand Romania va intra in „picaj direct”, si va patii mai rau decat Grecia. Cand nu vor mai fii bani sa se plateasca pensiile si salariile, si nimeni nu o sa mai imprumute bani Romaniei, o sa vedeti atunci pe Dracu! Da Doamne mintea Romanului de pe urma, da-i Doamne minte, ca tot timpul a fost negandit, i-a placut sa fie gadilat la boase, laudat, sa fure, sa minta, si sa de-a cu bata in balta cand i s-a ivit ocazia!

@km 0 11 decembrie 2012 at 8:44

Sigur fonfaiosu si ceilalti flintici usl au nevoie de „flicitarile” tale,trimitele mai bine o roaba de kAkAt, ca le place sa manance dar sa-ti lasi o portie mare si tie, cacareaza imputita.