Ziarul Unirea

ȘTIREA TA: ”Infractori periculoși terorizează în continuare Aiudul”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

 Buna ziua, prin acest mail doresc să vă prezent o situație critică din municipiul Aiud, ce implică doi tineri cunoscuți în lumea scandalurilor, aceștia fiind condamnați de mai multe ori pentru scandalurile făcute, iar în arestul poliției au fost de nenumărate ori, dar de fiecare dată au fost puși în libertate întrucât s-a constat de către instanțele de judecată că aceștia nu prezintă un pericol social.

Țin să vă anunț că unul dintre ei a fost arestat ultima dată acum câteva săptămâni, pentru scandal, acesta are la activ 3 arestări și un număr impresionant de dosare penale (din cunoștințele mele în jur de 12 dosare pentru lovire, vătămare corporală gravă și furt), dar multe dintre ele încă pe rolul instanțelor de judecată. În acest moment este eliberat sub supraveghere, mergând la probațiune. Acesta și-a făcut un obicei în a bate oricând pe oricine, urmând ca a doua zi să îi sune pentru a-i amenința să își retragă plângerile.

ELIT

La fel și celălalt tânăr, are câteva intrări în pușcărie (Nu știu dacă vă mai aduceți aminte de isprăvile lui de acum câțiva ani când a intrat cu sabia în discoteca din Aiud, provocând tăieturi clienților și amenințând diferite persoane).

În momentul de față amândoi sunt în libertate și terorizează un oraș întreg. Ți-e frică să te întâlnești cu ei pe drum deoarece se leagă de oricine fără a le face cineva ceva, să nu mai vorbim de barurile, cluburile, sau piețele publice din Aiud, fiind zi de zi mai prin toate localurile căutând tineri cărora să le ia banii pentru a-i juca la aparate.

Fără să vrei dai nas în nas cu ei în fiecare weekend și trebuie să pleci acasă, cum face toată lumea, sau riști să fii bătut, să nu zic de lucruri mai grave. Oamenilor le este frică să depună plângere, nu mai zic de martori, că nimeni nu face nimic de frica lor.

Sunt foarte periculoși, de exemplu sâmbătă seara l-au bătut pe un băiat de l-au desfigurat în incinta noului club Diamond din Aiud. Acesta a fugit la poliție dar nu știm dacă polițiștii își fac treaba măcar de data asta.

N.R. Precizăm că în buletinul de presă al IPJ Alba, în care au fost prezentate principalele incidente ce au avut loc în județ în perioada 28-29 decembrie cazul semnalat mai sus nu a fost menționat.
_________________________________

Dacă vrei să ne semnalezi un eveniment, dacă ai văzut ceva neobișnuit, dacă vrei să pui o întrebare unei instituții publice sau unui politician, dacă ai filmat sau fotografiat ceva interesant, completează formularul de la pagina ”ȘTIREA TA” iar reporterii noștri vor lua legătura cu tine. (Atenție, sunt luate în considerare numai mail-urile cu date de contact reale!)

 

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

VIDEO ȘTIREA TA| Colindători din Bacău, „înarmați” cu o boxă, vestesc Nașterea Domnului pe străzile Municipiului Alba Iulia

VIDEO ȘTIREA TA| Colindători din Bacău, „înarmați” cu o boxă, vestesc Nașterea Domnului pe străzile Municipiului Alba Iulia Un grup… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO ȘTIREA TA| Cum se da cu sare pe carosabil în cea mai smart comună din România: Utilaj manual cu un „om putere”

O situație cel puțin inedită a fost surprinsă duminică, 3 ianuarie în satul Limba din Ciugud, cea mai smart comună… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO, VIDEO ȘTIREA TA| Cu „ursul” pe bulevardul Transilvaniei: Mai mulți tineri au oferit un spectacol inedit trecătorilor

Mai mulți tineri au oferit un spectacol inedit celor care se plimbau sâmbătă, 2 ianuarie, pe bulevardul Transilvaniei din municipiul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO ȘTIREA TA| Mormane de gunoaie aruncate pe malul râului Mureș: „Este dezolant, trist și cu grad rapid de transmitere …la fel ca virușii”

Resturi de materiale de construcții și alte deșeuri, zac aruncate lângă pomii care mărginesc cursul Mureșului în zona Partoș spre… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO – VIDEO | Container plin de gunoaie la doar trei metri de intrarea într-un bloc de pe Bulevardul Transilvaniei

FOTO – VIDEO | Container plin de gunoaie la doar trei metri de intrarea într-un bloc de pe Bulevardul Transilvaniei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO ȘTIREA TA| La primele temperaturi negative, mirobolantul pod al Unirii din Alba Iulia a înghețat!

La primele temperaturi negative, mirobolantul pod al Unirii din Alba Iulia a înghețat! În această seară mercurul din termometre a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO VIDEO ȘTIREA TA| Nimeni nu rămâne în urmă: Militarii unui convoi ajută un șofer să repare roata spartă a camionului

Câțiva militari din cadrul unui convoi au ajutat un șofer al unui camion să își schimbe roata care s-a spart,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO ȘTIREA TA| Viața ca la țară, în Alba Iulia. Gazonul de pe domeniul public, pășune pentru două văcuțe

Locuitorii din Alba Iulia au avut parte de o surpriza, vineri, în ziua de Anul Nou, când au putut vedea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

19 Comentarii

Cu naşu-n suflet 31 decembrie 2012 at 11:39

Sa traiasca politia romana, procurorii – care in loc sa se ocupe de cazuri ca si cel descris mai sus, fugareau si terorizau in vara taranii ca sa spuna ca au votat de mai multe ori la referendum si nu in ultimul rand justitia romana care numai „legata la ochi” nu mai este in ultima vreme. Hai ca a reusit pe deplin reforma statului basescian !

CALIN 31 decembrie 2012 at 11:39

bine bine trimiti scisoarea si nu stim cum se numesc cele doua jigodii.macar poreclele lor.

nimeni in drum 31 decembrie 2012 at 12:00

Maxim Ciprian Ovidiu zis Corco si Ioan Dumitru Bucur zis Nelutu Bucur acestia lau batut pe un tanar de lau desfigurat in noul club din aiud FAra nici un motiv oameni buni

VLAD TEPES 31 decembrie 2012 at 12:05

Asta este consecinta,scoaterii PEDEPSEI CU MOARTEA,si CORUPTIEI LA TOATE nivelurile,in ROMANIA…Pina,nu se ia taurul de coarne,in ROMANIA,va domnii haosul si va urma,ANARHIA.Cine sa fie de vina?Toata lumea,ptr ca se complace romanul in kakat(cloaca)pina in git….

Aurelian 31 decembrie 2012 at 12:18

Politia si instantele judecatoresti aunt impotente in fata celor 2 derbedei, nu au ce sa le faca, ca ii foloseste Eutanasiu, pentru a face „ORDINE”, IN CAMPANIA ELECTORALA, SI IN ALEGERI, si normal ca ii protejeaza le-a creiat imunitate in fata legii!

Cetateanul 31 decembrie 2012 at 12:44

Se putea sa nu apara si un gunoi politic care sa zica de alte guanoie politice? Aurelian, despre ce imunitate vorbesti? Oamenii aia au trecut prin puscarie. Aici este clar vorba despre incompetenta politistilor/procurorilor care prezinta cazul ca pe orice incaierare de rand si nu cu toate agravantele. Probabil pt ca acesti „derbedei„ ii sperie daca se uita umpic mai urat la ei si organele cum sunt ele pline de vitejie, din dos, instant iasa ceva urat mirositor. Daca nu au de unde sa faca burta mare dc sa se implice? E mai fain cu infractori si cu multe dosare pe masa. Da bine la salar. 😉 Poate la anu, politia, o sa munceasca in folosul comunitatii. Eu in aproape 30 de ani nu am vazut asa ceva. Doamne ajuta!

Aurelian 31 decembrie 2012 at 18:29

Vorbesc @Cetatene, despre derbedei care i-a platit Eutanasiu prin „intermediar”, la referendum, ca sa duca tiganii din Pata Cluj in turisn electoral, si despre derbedei pe care i-a platit, ca „trupe de soc”, tot la referendum, si pentru care a dat cu „subsemnatul” la DNA Cluj!

Cetateanul 31 decembrie 2012 at 15:18

Aici aveti cam tot ce ar trebui sa stiti ca sa le trantiti un NU mineritului de catre RMGC: prmcluj.ro/denunt-penal-rosia-montana

Desigur ar mai fi si altele de completat. La acea data nu se stiau toate detaliile.

Abuz, Hartuire, Amenintare, si desigur ar trebui audiati si acesti postaci care isi vand tara pentru cate sute de lei. In curand identitatea lor va fi publica asa ca asteptati-va de la anul nou sa va rasplateasca cu aceasi moneda. Nu Jeep-uri de la RMGC ci ani de puscarie! Tradatorilor!

Aurelian 31 decembrie 2012 at 19:08

@Cetatene, ii bine sa fii „revolutionar”, dar pentru cauze drepte, si daca tot ai „surse”, si poti indentifica, ai aduce un mare serviciul Romaniei, daca ai identifica Ofiterii activi ai DGIA, din compartimentul de „Razboi Psihologic”, care stau in spatele „Manipularii si dezinformarii”, facuta de Antena 3, care pot fii acuzati de „Inalta tradare”, incalcarea Constitutiei, a legilor tarii, si a Regulamentelor militare! S-au dupa parerea ta acei ofiteri au facut un bine Romaniei, incercand sa o rupa cu UE, SUA, si sa redictioneze tara catre Rusia, dusmanii nostrii „intimi din toate timpurile”!

rusine ? 2 ianuarie 2013 at 17:07

Bai aiurelian, tu esti mai dus cu pluta decat cretinii aia din Aiud. Lasati in libertate, cei ca tine sunt mai periculosi decat batausii. O camasa de forta XL iti vine bine ?

Aiudean 31 decembrie 2012 at 18:28

Pe langa cele semnalate mai sus as aminti si implicarea acestui inculpat corco si in mafia drogurilor din Aiud.Bai corco locul tau e langa bradatean.Sa stai inchis.

tzigan din bufa 31 decembrie 2012 at 23:20

Ce mafie a drogurilor astai un fraier bate copii pentru 10 lei si voi vorbitzi de mafie inca nam auzit de el sa bata un nume numa femei si copii

un aiudean fost barman 1 ianuarie 2013 at 14:02

Aces Corco ar trebui inchis cel putin 3 ani poate isi revine iar celalalt Nelutu Bucur nusi va reveni niciodata inca asa animale nam mai vazut astaia doi se cred interlopi si nau bani de o bere intra in baruri si daca nu le dai itzi da in cap

Alt cetatean al Aiudului 1 ianuarie 2013 at 15:53

Rusine oameni buni, rusine. Si totusi pentru ce? Cei care ar trebui sa faca ceva, sunt prea lasi sa se impuna. Oamenii astia au facut scandaluri mari, nu certuri la colt de strada. Acum cativa ani [ eram mai mic, nu stiu exact cand] acest zis Nelutu Bucur i-a muscat urechea unui tanar, si i-a pus-o in pahar. Dar poate pentru organele responsabile acest lucru e perfect normal, deci daca copiii lor vor pati acelasi lucru, e la fel de normal. Multe alte scandaluri si batai, si totusi pentru ce. Bine ca pe Bradatan l-au inchis, si-au lasat altii mai periculosi pe drumuri. Toti trebuie inchisi! Suntem renumiti in tara pentru Penitenciar, insa se pare ca pentru Aiud, e un simplu monument ori simbol, nici intr-un caz o „aparare”.

Nasolu 1 ianuarie 2013 at 21:33

Ce aveti ma baieti cu bietii frati Bucur. Mai bat si ei pe cineva din plictiseala sau pentru o bere. Sunt cu mult mai blanzi decat altii care au omorat si sunt in libertate. Ia aducetiva aminte de Bradataan. Cel care l-a omorat a scapar de puscarie cumparand martorii care si-au schimbat declaratiile de comun acord cu cei ce faceau ancheta si acum este condamnat pentru ca a fugit cu masina de controlul cu alcootestul. Asta da justitie. Nu?
astia ai lui Bucur sunt irecuperabili. Asa au fost de cand ii stim. Cred ca ar trebui ca cei care spun ca sunt drepti si impart dreptatea si cei care vegheaza asupra ei sa se ocupe de ei mai binisor, nu sa stea la cafele prin baruri ssa vada care sofer bea cate 50 de ceva.

Andrei 2 ianuarie 2013 at 11:03

Problema e alta,acest corco se leaga de copii,cere banii de la ei sau ia banii cu forta.De ce nu se leaga de baieti mai mari mai renumiti ?Sunt ff curios cand bate copilu unui politist,procuror,avocat,judecator,etc etc,atunci o sa mai scape ?

VLAD TEPES 2 ianuarie 2013 at 12:34

Iti raspun eu—-DA,VA SCAPA!PTR CA,LEGEA IN ROMANIA,ESTE PROST APLICATA(ptr ca,legi exista),SAU MAI BINE SPUS,ESTE POLITIZATA.Singura SOLUTIE IN ROMANIA,ESTE PEDEAPSA CAPITALA.Sau mai bine spus,sa nu se umble,cu jumatati de masura.Articolul asta(faptele),este pepsi-cola,pe linga cel cu,acei traficanti de droguri,din Alba-Iulia,carora(NU STIU DACA,STIU MULTI DE AICI)li se da pedeapsa,ptr FRAFIC DE DROGURI SI ADERARE,LA GRUP INFRACTIONAL…..INCHISOARE CU SUSPENDARE..
Bai oameni buni,IN CE TARA TRAIM…????Deci,cu alte cuvinte,pedeapsa asta cu suspendare,inseamna…..MAI FA,ASEMENEA FAPTA,SAU MAI GRAV,CA NU VEI PATII NIMIC…Deci,SINGURA VARIANTA—G-L-O-N-T-U-L!!!!!

aiudeanul 2 ianuarie 2013 at 13:13

Stiatzi de Corco si cele 11 dosare penale numai in 2012 cu tot cu asta de sambata va fi 12 dar in total are 25, 30 de dosare penale si a fost arestat 24 de ore de trei ori dar a fost eliberat nu politzia i de vina judecatorii si legile din romania aiudu ar fi cel mai frumos oras fara corco, fratzii bucur bradatzan care va iesi in curand judecatorii sunt de vina care nu stiu ce se intampla in teren si mai sunt si doi trei politzai care nui intereseaza si un procuror nou sau plecat in concediu si hadetzi sa ne mutam pe luna ca pote acolo nu vine Corco se ne bata

rusine ? 2 ianuarie 2013 at 17:02

Cei doi cretini ar trebui batuti de catre rudele victimelor, pina ar ramine schilozi pe viata. Asa, poate ca nu ar mai putea face pe desteptii in veci pururi. Daca legea nu e in stare sa ii puna la respect pt vreo 20 de ani, ar trebui schiloditi fara mila.