ŞTIREA TA: Facturi umflate la gaz, intervale facturate care se suprapun şi lipsa unui nr. de telefon pentru consumatori
„Vom înainta în judecata un proces împotriva E O N Gaz (…) Vom renunţa la gaz în favoarea lemnelor şi nu voi mai achita facturile E O N Gaz!”. Acestea sunt câteva din concluziile la care o familie din satul Inoc, comuna Unirea, a ajuns, exasperată fiind de neregurile pe care le-a constat în mod repetat, cu privire la serviciile distribuitorului de gaz metan, EON Gaz România.
“Numele meu este Fufezescu Crina si fac aceasta reclamatie in numele bunicului meu Aurel Boariu, titularul contractului E O N cu nr 1000985662,din satul Inoc,com Unirea, judeţul Alba, str Nouă, nr 26. Astazi (n.r.3 ianuarie) a venit factura estimare pentru perioada 3.11.2012 – 4.12.2012, in valoare de 484.60 de lei, reprezentând un consum care nu s-a realizat in gospodaria danşilor! Mai mult decât atât, la această factură au aparut penalitati pentru factura nr 10509654294 in valoare de 30 de lei pentru perioada 1.11.12 – 5.11.12 si penalitati pentru factura nr 10509654294 in perioada 1.11-21.11.12 de 10 lei! După cum se poate observa, aceste intervale de timp facturate se suprapun!
În perioada 16.11-17.12 mai apare o factură restantă de 12 lei pe perioada suprapusă, iar o parte din aceasta perioadă este necalculată! Lunar sau bilunar facturile E O N GAZ apar sub aceasta formă, sau mai rău, cu sume mult mai mari, care se repetă!
Dacă în continuare vom primi asemenea facturi, vom renunţa la gaz in favoarea lemnelor şi nu voi mai achita facturile E O N Gaz. Să fie macar restante reale!
Vom inainta in judecata un proces impotriva E O N Gaz, mai ales ca nu au nici macar un număr de telefon valabil pentru consumatori, decât cele contra cost!”.
foto arhivă
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
Accident rutier în Alba Iulia: Două mașini s-au ciocnit pe Calea Moților Un accident rutier soldat cu pagube materiale a avut loc vineri dimineața, în Alba Iulia, pe Calea Moților. Două mașini s-au ciocnit, după ce nu și-au dat prioritate. Citește și: UPDATE | ACCIDENT MORTAL la Cisteiu de Târnavă: Un bărbat de 46 de […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 4 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)