Rămâi conectat

Ştirea zilei

REZULTATELE la etapa județeană a Olimpiadei ”Cultură și Spiritualitate românească”. LISTA elevilor care s-au calificat la etapa națională

Suciu Andra-Ioana

Publicat

în

REZULTATELE la etapa județeană a Olimpiadei ”Cultură și Spiritualitate românească”. LISTA elevilor care s-au calificat la etapa națională

La etapa județeană a Olimpiadei interdisciplinare „CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ”- limba și literatura română-religie, gimnaziu și liceu, au participat 103 elevi.

Elevii care au obținut premiul I s-au calificat la etapa națională. Conform regulamentelor specifice, pentru etapa națională se pot califica încă 23 de elevi din toată țara, în ordinea rezultatelor obținute.
Au fost obținute următoarele premii și mențiuni:

NUME ȘI PRENUME ELEV CLA

SA

ȘCOALA LOCALI

TATEA

PROFESORI COORDONATORI PRE

MII

LETERNA C. LUCA a V-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICODIM GANEA” BISTRA BISTRA VÂRTAN MARIANA, MIHEȚ ELENA I
CHINDEA TEODORA a V-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINȚU DE JOS NEGREA IULIANA II
NISTOR C. ANA-MIRUNA a V-a COLEGIUL NAȚIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ OANCEA-RAICA CLAUDIA/ BORȘAN MARIANA III
OLTEAN I. BRIANA a V-a LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA ALBA IULIA OLTEANLARISA/GIURGIU DORINA M
CULICI A. B. MATEI IOAN a V-a COLEGIUL NAȚIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ OANCEA-RAICA CLAUDIA/ BORȘAN MARIANA M
TRIFA M. IRINA a VI-a COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÂMPENI BARBU ADRIANA VALENTINA/TRÂNC SOFIA I
CODREA V.G. IRINA RITA a VI-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR VĂSUȚI NICOLETA-PARASCHIVA, PASCAL DANIELA MARIANA II
PURCEL A. ANTONIA MARIA a VI-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,MIHAI EMINESCU” IGHIU MUNTEAN LUCIA / DAN ANA III
CÂRJEAN D. ANDREEA MARIA a VI-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR VĂSUȚI NICOLETA-PARASCHIVA, PASCAL DANIELA MARIANA M
 
HAȚEGAN R. RAISA MARIA
a VI-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA BANDICI EMANUELA-LILIANA/OPREAN ANCUȚA M
DRĂGAN N.L. MARIA EMILIA a VI-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR VĂSUȚI NICOLETA-PARASCHIVA, PASCAL DANIELA MARIANA M
SÂRBU C. ANDREEA CLAUDIA a VI-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA BANDICI EMANUELA-LILIANA/OPREAN ANCUȚA M
TAN D. DELAL SOPHIA a VII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA BANDICI EMANUELA-LILIANA/COSTEA FLORIN I
GULER S. A. DANIEL EMANUEL a VII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CUGIR VEREȘ MIHAELA/SGUBEA LUMINIȚA II
JINAR CAMELIA a VII-a COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ OBREJA ADRIANA. FÂNTÂNĂ ANA III
SUSEANU A. ANNA ELIZA a VII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA ARSU ȘTEFANIA-NARCISA/ COSTEA FLORIN M
PAȘCA A.D. ALEXANDRA a VII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA ARSU ȘTEFANIA-NARCISA/COSTEA FLORIN M
BACIU I.F. DENISA IOANA a VII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR VĂSUȚI NICOLETA-PARASCHIVA, PASCAL DANIELA MARIANA M
MERCEA M.M. ANDREEA a VIII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „HOREA” HOREA POPA ANDRA CLAUDIA; COSTEA ANGELA I
CRUCERU G. A. BIANCA IRINA a VIII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CUGIR VEREȘ MIHAELA/SGUBEA LUMINIȚA M
ȚUȚUI R. ELIANA a IX-a COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA SECARĂ ALINA. SCHEAU SORIN I
TODEA A.I. RAUL EMANUEL a IX-a COLEGIUL NAȚIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ OANCEA-RAICA CLAUDIA/ BORȘAN MARIANA II
CHELARESCU D.L. THEODORA MARIA a IX-a COLEGIUL NAȚIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ SIMU CARMEN MARIANA/ BORȘAN MARIANA III
BUNEA G. GHEORGHE DARIAN a IX-a COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ CÂNDEA TEREZA, PETRU VALENTIN M
ORLEA C.C. CRISTIAN ȘTEFAN a X-a COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA MIRCEA COSMINA MARIA/ NISTOR IOAN I
SZASZ Z.A. ALEXANDRU a X-a COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA MUREȘAN SIMONA SIMINA/ NISTOR IOAN II
HINȚA D. LARISA a XI-a COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ BUT GEORGETA , FÂNTÂNĂ ANA I
GRECU I.G. ȘTEFAN a XI-a COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA MIRCEA COSMINA MARIA/ NISTOR IOAN II
DOBRA A.I.ANA MARIA a XI-a COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ BUT GEORGETA , FÂNTÂNĂ ANA III
CAPĂTĂ G. L. ANDREEA a XI-a COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ CÂNDEA TEREZA, PETRU VALENTIN M
DOCEA S. B. REBECA LIGIA a XI-a COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD RUSU MARIA RAMONA/ TOCĂNEL AURELIA ALINA M
STOICA I.S. PAULA a XII-a COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ BUT GEORGETA , PETRU VALENTIN I
POPA V. DANIEL VASILE a XII-a COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA DĂNCILĂ TEODORA FLORINA/ NISTOR IOAN II
OLARU G.S. VLAD GABRIEL a XII-a COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA DĂNCILĂ TEODORA FLORINA/ NISTOR IOAN M

Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

VIDEO | O elevă de clasa a II-a la Școala Gimnazială „Avram Iancu” din Abrud a câștigat premiul I la Festivalul Național de Folclor din Orăștie

Bera Larisa

Publicat

în

VIDEO | O elevă de clasa a II-a la Școala Gimnazială „Avram Iancu” din Abrud a câștigat premiul I la Festivalul Național de Folclor din Orăștie La doar 9 ani, Daiana Narița, reprezentantă a Țării Moților, elevă a Școlii Gimnaziale „Avram Iancu” din Abrud și membră a Ansamblului Folcloric „Aurarii” din comuna Bucium, coordonată de […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea