Marius Ceteraș: ”Ioan Dîrzu încă nu a învăţat să piardă. Nu-i bai, îl vom bate şi de acum înainte până învaţă!”

Din declaraţiile date după alegerile europarlamentare, am putut vedea că Ioan Dîrzu încă nu a învăţat să piardă, deşi a pierdut toate alegerile în judeţul nostru de când se află la conducerea PSD Alba. În loc să spună simplu “Felicit PDL pentru victoria obţinută în judeţul Alba”, dânsul bate câmpii susţinând că PSD Alba a pierdut datorită fraudelor şi turismului electoral.

Declaraţia încă-liderului PSD Alba este cu atât mai hilară cu cât tocmai partidul condus de dânsul a fost cel care s-a “remarcat” în alegerile recent desfăşurate prin încălcarea repetată a legii, lucru confirmat şi de Biroul Electoral Judeţean Alba.

ELIT

Nu ar fi fost mai normal ca Ioan Dîrzu să îşi ceară scuze pentru transformarea de către PSD a oraşului Câmpeni într-o destinaţie turistico-electorală? Ceea ce s-a întâmplat la Câmpeni seamănă mai degrabă cu modul teleormănean de a face politică, neavând nicio legătură cu modul civilizat în care se face în general politică în Apuseni. După ce şi-a anunţat intenţiile turistico-electorale prin amplasarea unui banner electoral tocmai pe trenul “mocăniţa” amplasat la intrarea în oraşul Câmpeni, care este nu doar un obiectiv turistic ci şi un simbol al munţilor Apuseni, PSD a “punctat decisiv” în ziua votului în secţia 128 de la Şcoala gimnazială Vârşi, unde, ca din senin, 130 de “turişti” au dat buzna să voteze pe listele electorale suplimentare, alături de cei 196 localnici care s-au prezentat la vot, ducând astfel PSD la un procentaj de 55,21% în secţia mai sus menţionată. dublu faţă de scorul obţinut de PSD în celelalte sectii de votare din Câmpeni.

Nu-i însă niciun bai că domnul Ioan Dîrzu încă nu a învăţat să piardă, îl vom bate şi de acum înainte până învaţă, cu condiţia ca tovarăşii săi de la Bucureşti să ne facă în continuare favoarea de a-l lăsa la conducerea PSD Alba.

Marius CETERAȘ, prim-vicepreşedinte PDL Alba

ADEZIUNE PLUS ALBA

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

FOTO: Volei Alba Blaj – FC Argeș 3-0 | Campioana, succes lejer de 8 martie

Volei Alba Blaj, campioana României, a obținut o victorie lejeră, de 8 martie, 3-0 (25-11, 25-15, 25-17), în turneul de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

27 Comentarii

colonelu' gogu 28 mai 2014 at 17:39

ceterasule canta la alta masa, la alba iulia ati luat bataie la scor.

aise 28 mai 2014 at 17:41

D-l Ceteras, oare de unde esti asa de informat de Muntii Apuseni? Oare de cand te-a pus partidul mult iubit in functia de director la AISE (institutie pe care ai reusit sa o duci aproape de faliment),moment in care ai inceput sa dai „iama” in „mocanite”.Pana atunci nu prea te „bagau” in seama nici macar alea.

Marius Ceteras 28 mai 2014 at 18:33

No ce v-ati suparat asa dragi postaci anonimi? Va e si voua greu sa acceptati infrangerea? Mutati-va in Teleorman daca nu va place sa o luati pe cocoasa la fiecare alegeri. 🙂

colonelu' gogu 28 mai 2014 at 18:47

No bine ceterasule te inteleg, probabil ca stii rezultatele alegerilor dupa ureche ca lautarii:
ia de aici
Alianţa PSD-UNPR-PC – 27,72%
PDL – 18.01%
deci ati infrant cu succes.

Succesuri!

Marius Ceteras 28 mai 2014 at 19:06

Nu contesta nimeni victoria PSD in municipiul Alba Iulia si, spre diferenta de liderul vostru politic care nu e capabil sa accepte in mod demn infrangerea la nivel judetean, eu va felicit … si va recomand sa savurati cat mai mult aceasta victorie, deoarece nu se stie cand se va mai repeta. 😉

P.S. Mi-e greu sa va inteleg de ce nu semnati cu numele voastre reale ceea ce postati aici. Va e rusine cu ele?

colonelu' gogu 28 mai 2014 at 19:55

matale in calitate de consilier local alba iulia ar fii fost fair sa te fii referit la parohia ta, ca altfel maine poimaine ne spui ca pdl-ul a invins in spania, italia si america.
te mandresti cu 73 de voturi diferenta pe judet cand ai infrant la tine acasa?

si „eu va felicit … si va recomand sa savurati cat mai mult aceasta victorie, deoarece nu se stie cand se va mai repeta.”

„Mi-e greu sa va inteleg de ce nu semnati cu numele voastre reale ceea ce postati aici. Va e rusine cu ele?”

sunt mandru de numele meu dar nu ma cobor la nivelul unui politruc

Marius Ceteras 28 mai 2014 at 20:24

Draga „colonele”, daca nu ti-e rusine cu numele tau, inseamna ca refuzi sa semnezi cu el doar fiindca esti putin las. Nu-i bai, iti raspund si asa. 😉

Nu sunt consilier local in Alba Iulia, nici nu am vreo functie in organizatia PDL Alba Iulia, ci sunt prim-vicepresedinte al organizatiei judetene Alba a PDL. In aceste conditii crezi ca a fost corect sa ma refer la victoria PDL Alba asupra PSD Alba?

Marius Ceteras 28 mai 2014 at 21:18

Domnul Dirzu te rog sa ma ierti,am fost baut si m-au impulsionat si colegii PDL-isti sa fac asta. Recunosc ca am un post bine platit de la stat si nu vreau sa il pierd. Va rog iertati gestul.Multumesc!

Cosmin Prodan 28 mai 2014 at 22:14

Bravo Marius, nu baga in seama comentariile rautacioase, comentarii aduse de postaci platiti, sa nu zic si „fara cultura politica”, sau mai frumos „inculti”. Luati-va o viata baieti, a voastra…

Marius Ceteras 28 mai 2014 at 22:29

@Marius Ceteras (clona virtuala): Vad ca ai urmat exemplul V.V. Ponta si ti-ai insusit numele meu cu Copy & Paste. Mare e gradina Domnului … 🙂

Alice 28 mai 2014 at 22:44

E plină lumea de prosti Marius.

Ecaterina 29 mai 2014 at 9:31

De ce nu specificati cine a fost operatorul de turism ,reprezentant al d-lui Dirzu?Este aceeasi persoana care a amplasat banner-ul pe mocanita?Cu aceste realizari marete in favoarea PSD-ului o sa vedem in cateva zile si rasplata pentru munca asidua depusa..

motzu' 29 mai 2014 at 10:09

Nu vreau sa-i iau apararea lui Marius, dar „colonelu’ gogu” si „aise” sunt doi indivizi care habar n-au nici macar sa scrie, din tabara PSD si care sub protectia anonimatului spun ce le trece prin cap, fara nicio dovada.
Sunt din Campeni, apolitic, nu sunt admirator al niciunui partid, dar faza cu banner-ul pe mocanita m-a deranjat enorm…Ce dracu amesteca simbolul Apusenilor cu rahatul politic????????????
Rusineeeeeeeeeeee PSD !!!!!!!!!
Si apropo, Darzu ar trebui propus ca „Persona non grata” in Apuseni!

Cosbuc 29 mai 2014 at 11:41

Dedicatie speciala pentru Marius Ceteras, cu privire la rezultatul alegerilor europarlamentare, la nivel national :

Balada invingătorului

Cum se ‘ntâmplă întotdeauna,
Frunză verde de gutâi,
Suntem şi de data asta,
Noi, tot pe locul întâi !

Cum îi place lui Băselu,
Frunzuliţă vodkă tare,
V-am “tras-o” pe îndelete
La euro-parlamentare !

Celelalte partiduţe,
Cum s-ar zice – un gunoi,
Populari, pedişti şi “alţii”,
Cad mereu pe locul doi !

Si iar verde de răchie,
Cum îi place lu’ Trăian,
Punem şi de preşedinte,
Mândru, tânăr, cu elan !

Si uite- aşa, după aceia,
Verde frunză în extaz,
Necăjiţi, frustraţi şi luzări,
Mor toţi proştii de necaz !

Că au mai pierdut odată,
Acră fructă de păr creţ,
Si uite aşa cu umilinţă,
Iau NANA la funduleţ !

Iar Băselu, al lor lider,
A făcut-o iarăşi lată :
S-a ‘nbătat, bată-l norocu’
Si i-a mai prostit odată !

Si-a făcut prtidu’ propriu,
Frunză beată de bostani,
L-a numit, plin de mândrie.
Partidul Marilor Prostani !

V-am învins, asta contează,
Voi ? Doar bateţi apa-n piuă.
Comentaţi, şi bateţi câmpii,
De cu noapte până-n ziuă !

Special pentru toţi cei care vor comenta “contra”, cu recomandarea “obişnuiţi-vă” !

Unu de la sah 29 mai 2014 at 11:15

Ma bucur sa mai vad si judeten NON Comuniste in tara asta. Nu vad insa pe nivel national ce se poate face, prostimea este la moda, securitatea cu diversi colonei si alte „elemente chimice” la fel, greu de vazut o iesire in tara asta, cand 75% din populatia sub medie, aude doar de PSD, vede afisele electorale doar de la PSD, primeste micul si berea electorala doar de la PSD, caci deh doar ei au bani de campanie, saraci si cinstiti, in frunte cu primcriminalul tarii, I.I.

Espinosa 29 mai 2014 at 18:38

colonelu-gogu

”victoria” voastra e doar o conjuctura. Sunteti o ceata de nepriceputi ca si liberalii de altfel. N-ati facut decat prostii dupa prostii de cand ati venit in primavara lui 2012 la putere. Nici o realizare, numai esecuri.

Ba nu! Gresesc!!! Ati marit taxe si tot nu va e de ajuns.

Mi-aduc aminte de un schimb de replici intre Ponta si Negoita dupa ce acesta din urma castigase un sector de Bucuresti.
Nici unuia nu-i venea sa creada. Pana si ei erau surprinsi de amploarea scorului.

Acu Ponta zice ca nici macar nu l-a votat pe Geoana in 2009 in primul tur. O-ho-ho… Afirmatia anului!

prin oras hoinar, hoinar 29 mai 2014 at 18:54

… … zise mai departe Espinosa (alias Status Qoi) si mai trase un … vânt sănătos ! Hai, la mai multe, taică …!

un ardelean 29 mai 2014 at 22:42

Canta mai ceteras ….la alta masa !!!

Dorin 30 mai 2014 at 10:08

Marius , nu te pune cu votantii PSD , doar sti cum sunt cei cu mintea hodinita 🙂 ; cel mai crunt este ca PSD -ul a spurcat si alegerea presedintelui Comitetului Olimpic Roman ,unde rugbistul Petrache – parlamentar PSD-ist , i-a invins pe multipla campioana mondiala si olimpica Lipa si pe renumitul antrenor Belu , recunoscut in intreaga lume ca fiind cel mai bun antrenor de gimnastica din toate timpurile , ca numar de medalii europene , mondiale si olimpice si ca longevitate ( peste 25 ani la cel mai inalt nivel posibil ) . Iti dai seama ce s-ar putea intampla cu tara asta daca , Doamne fereste , PSD ar castiga si presedintia ? . Tare mi-e teama ca la nivelul extrem de scazut de intelegere al majoritatii populatiei , s-ar putea intampla si aceasta catastrofa pentru tara – un PSD-ist presedinte !! Oricum , speranta moare ultima .

Trifon 30 mai 2014 at 11:45

Marius las-o mai usor ca iara faci crizele alea de si la familie ii urat de tine! Iti recomanda un prieten asta.

Bidau 30 mai 2014 at 11:49

Baaa! De ce nu ati pus o poza cu capul lu ceteras asta? Arata exact ca o P.LA! Exact ceea ce si ii! F.ck off frustratule!

Dorin 30 mai 2014 at 12:36

Am transmis un comentariu ; de ce nu l-ati validat ? …era critic la adresa PSD ?… UNIREA- ziar independent :)))))

Marius Ceteras 30 mai 2014 at 15:55

@Cosbuc: Multumesc pentru dedicatie, dar parca era mai potrivit daca o faceati cuiva de la PMP. 🙂

@un ardelean, Trifon, Bidau: Va multumesc si voua baieti ca v-ati rapit din timpul vostru liber pentru a imparti cu mine si ceilalti cititori profunzimea gandirii voastre. Cugetati, cugetati si iar cugetati, pentru a deveni intelectuali de marca ai partidului vostru social-comunist! 🙂

Cosbuc 30 mai 2014 at 17:52

Mariusică băiatule, dedicaţia era special pt. tine, membru marcant al unui partid de tristă amintire, „prim-vicepreşedinte judeţean” parcă ziceai (cu mândrie !) iar partidul de tristă amintire este desigur P-D-L, partid despre care, sunt convins că ştii şi tu,
tot din coasta comunista a bătrânului FSN se trage. Aşa că (apropo de ironia ta de mai sus – despre comunism) stai liniştit şi cugetă, cugetă şi iar cugetă, că intelectualii „de marcă” ai partidului social-comunist, nu sunt cu nimic mai comunişi decât intelectualii „de marcă” ai partidului democrat-comunist …
Cât despre PMP – despre morţi, numai de bine …
PS. Da’ asta-i „bună rău” , ce zici ?

• V-am învins, asta contează,
Voi ? Doar bateţi apa-n piuă.
Comentaţi, şi bateţi câmpii,
De cu noapte până-n ziuă !ici ?

Alice 30 mai 2014 at 17:44

Baaa Bidau de la „bideu” ,mai bine un/o cap „P.L.A” intelectual/ă,decât una/unul ca și a ta/tău,frustratule care ești !!!

Marius Ceteras 30 mai 2014 at 19:27

@Cosbuc: Atat sunteti de mari si tari incat va e rusine si sa semnati cu numele proprii cand scrieti un comentariu pe un forum. 🙂

@ Marius Ceteras 31 mai 2014 at 9:35

Ce să-i faci, trebuie să zici şi tu ceva, aşa ca să te afli în treabă … Si dacă aş semna “in nume propriu” s-ar schimba clasamentul alegerilor , în sensul că ar fi PDL pe locul întâi pe ţară ? !!!