Liga a IV-a, Voința Stremț nu a putut trece de CS Zlatna | Metalu Aiud, remiză albă cu Viitorul Vama Seacă

Voința Stremț – CS Zlatna, capul de afiș al rundei a 10-a din Liga a 4-a s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0).

Marcatori: Trifa (33, penalty), respectiv A. Câmpean (55).

Voința Stremț are al 5-lea meci fără succes (incluzând aici și partida pierdută la “masa verde” cu Viitorul Sântimbru, câștigată pe teren cu 4-3). Amfitrionii au avut un penalty clar, neacordat, în minutul 90+3, la pătrunderea lui R. Fogoroși, faultat în careu. În schimb zlătnenii au continuat seria bună, o invincibilitate ce datează din runda inaugurală a stagiunii.

Metalu Aiud – Viitorul Vama Seacă 0-0

Din lipsă de efectiv, la aiudeni a jucat în premieră titular Răzvan Pety, în vârstă de 15 ani. Al treilea meci extern în care Viitorul Vama Seacă nu a pierdut, în vreme ce Metalu nu a mai câștigat de 6 runde (2-0 cu Energia în etapa a 4-a, 15 septembrie), adunând două puncte în acest interval.

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]