Liga 4: CIL Blaj, o nouă umilință, 1-8 la Ighiu! GT Sport, victorie nebună în „Curbă”, Spicul – succes dramatic acasă

Antepenultima rundă din Liga 4, una care a adus două jocuri amânate, a adus partide spectaculoase și dramatice la Daia Română și Unirea, dar și un scor de maidan la Ighiu!

Romică David (Performanța), golgheterul campionatului, cu 33 de reușite, și-a trecut în cont un „careu”, Darius Raica (GT Sport) – o triplă, iar Val Drăgan (Inter Unirea) – o dublă

*Performanța Ighiu – CIL Blaj 8-1 (3-0).

În minutul 58, H. Popa (CIL) a fost eliminat. Ighienii au realizat scorul etapei și totodată cea mai clară victorie stagională, cu un “careu” al golgheterului R. David. Trupa lui Fogoroși are 6 etape imbatabile, cu 14 puncte acumulate. CIL Blaj se face de râs de 3 partide, toate pierdute, ultimele două eșecuri fiind la scoruri umilitoare (0-7 cu Industria). Între buturi a fost juniorul Al. Lazăr (2005), la debut;

*Spicul Daia Română – Voința Stremț 2-1 (1-0).

Dăienii au câștigat dramatic, în prelungiri, din penalty, punând capăt unei serii de 5 întâlniri fără succes (două remize). Voința nu se regăsește, a egalat în minutul 87, și are un singur punct în 5 confruntări;

*Inter Unirea – GT Sport Alba Iulia 4-6 (2-2):

O altă partidă nebună a rundei în care oaspeții au condus mereu (2-0, 3-2, 4-3), iar interiștii au egalat (ultima dată în minutul 85) deși au avut doar două rezerve, iar între buturi a stat Viorel Rațiu, jucător de câmp! Albaiulienii au punctat în final, din penalty-uri (90+2 și 90+4), ultima reușită aparținându-i antrenorului Fl. Codleanu.

Viitorul Sântimbru a urcat pe locul secund în Liga 4, după etapa a 24-a. Spicul Daia a scorul etapei cu CSM Unirea Alba Iulia, golgheterul Greapcă, hat-trick pentru Energia. *CIL Blaj – CS Ocna Mureș 3-1 (2-0) Echipa din „Mica Romă” a câștigat derby-ul rundei și este foarte aproape să devină campioana celui de-al 4-lea […]