Ioan Dobran (Toto), patronul barului Retro din Cugir a murit într-un grav accident auto la Arad

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

În această dimineaţă la ora 9.00 familia Dobran din Cugir, judeţul Alba a fost implicată într-un accident rutier foarte grav, pe DN 7, în centrul oraşului Pecica, în urma căruia şoferul maşinii Audi A6, Ioan Dobran, zis Toto a decedat pe loc. În autoturismul înmatriculat în judeţul Alba se mai aflau doi copii, soţia şi mama lui Ioan. Din primele cercetări ale poliţiştilor s-a stabilit că şoferul cugirean a încercat să depăşească un biciclist care circula regulamentar dinspre Pecica spre Arad şi din cauza neadaptării vitezei la condiţiile de trafic, maşina Audi A6 s-a lovit frontal de un autotren încărcat cu lemne care circula regulamentar. Ceilalţi pasageri, cei doi copii, soţia şi mama lui Ioan Dobran au fost descarceraţi de către echipajele SMURD ajunse la locul accidentului şi au fost transportaţi la secţia de Urgenţe a Spitalului Judeţean Arad. Conform informaţiilor medicilor, băiatul de 12 ani, pasager în Audi, se află în acest moment internat în stare foarte gravă, având multiple leziuni şi traumatisme. Una dintre cele două femei care se aflau în autoturim este de asemenea în stare gravă , cu o posibilă fractură de coloană. Ceilalţi doi pasageri se află sub îngrijirile medicilor dar starea lor de sănătate este stabilă. Pentru aproape două ore traficul în centrul oraşului Pecica a fost oprit şi deviat ulterior pe străzile laterale. (B.P.) Vom reveni cu amănunte

sursa foto: www.aradon.ro; facebook.com

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT

PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

22 Comentarii

prieten 21 decembrie 2011 at 19:32

Nelutu a fost un om de mare caracter,de-o modestie unica,un model de cetatean ireprosabil,un sufletist fara margini,un baiat de nota 20,un om care nu a suparat pe nimeni niciodata,un om care ajuta pe toata lumea,un om care nu a jicnit pe nimeni niciodata,un prieten adevarat pentru oricine !!! Nu merita sa traiasca aceasta drama sfasietoare el si familia lui !!! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Marius 21 decembrie 2011 at 19:36

Dumnezeu sa te ierte,Toto!

lucian cristian 21 decembrie 2011 at 19:48

DUMNEZEU SA TE IERTE SI SA TE ODIHNEASCA IN PACE TOTO !CONDOLEANTE FAMILIEI

Plesa Paul 21 decembrie 2011 at 19:55

Dumnezeu sa-l ierte ! Insanatosire celorlalti pasageri

dan holobut 21 decembrie 2011 at 21:17

DUMNEZEU SA TE IERTE TOTO NU TE VOM UITA NICIODATA… CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR APROPIATI

panta 21 decembrie 2011 at 23:01

d-zeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.

clanson 22 decembrie 2011 at 0:22

fara cuvinte…………pacat.nu imi vine sa cred….sa il ierte d-zeu.

c.s. 22 decembrie 2011 at 1:19

ooff…:( sa te ierte D-zeu!si sa le dea putere alor tai sa treaca peste tragedia asta!

gabidogeanu 22 decembrie 2011 at 13:09

Nu am cuvinte… Dumnezeu sa il odihneasca , sincere condoleante , sanatate familiei greu incercate in aceste momente groaznice…mare mare pacat !!!

Cosmin Iulian Costea 22 decembrie 2011 at 23:23

Nu pot sa credce s-a intamplat.Am ramas mut cand am aflat ce a patit „Toto”.Il cunostea-am de cand eram copii,practic am crescut impreuna.Sincere condoleante familiei indoliate,si sa speram ca macar sotia si copilul sa se faca bine!!!!Cat despre Toto…..Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!!!!Nu pot sa cred ca nu mai esti Prietene!!!!!!

ciobi 23 decembrie 2011 at 9:57

sint fuarte suparat.nu pot sa cred cei-a ce i sa intamplat lui TOTO,a fost si va ramane un foarte bun prieten si coleg de clasa.D-ZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE SI SA AIBE GRIJA DE COPII,NEVASTA SI MAMA LUI CA TARE MULT LA AJUTAT.LA FAMILIE PUTERE MARE SA PUATA TRECE PESTE CLIPELE ASTEA FOARTE GRELE.

alexandra colega lui george de la scoala 23 decembrie 2011 at 10:49

dumnezeu sa te odihneasca in pace totoiarbaiatul si fetitasa se faca bine mai ales baiatul o sa ma rog pt ei mult

Florin 23 decembrie 2011 at 15:29

A fost al 2-lea ,,antrenor” de fotbal pentru mine ,cand jucam la Nea Dinea.DUMNEZEU SA-L IERTE!

BUBU 23 decembrie 2011 at 18:44

Dumnezeu sa il ierte !!!

cosmin 24 decembrie 2011 at 0:38

nu merita toto asta d-zeu sal ierte

fost coleg 24 decembrie 2011 at 10:02

In scoala generala i placea sa se considere mafiot ,de aceea i ,,dedic,,un vers din BUG Mafia :-Multi te-eu iubit,multi te-au urit,odihneste-te in pace !!!

fost coleg 24 decembrie 2011 at 10:05

In scoala generala i placea sa se considere mafiot ,de aceea i ,,dedic,,un vers din BUG Mafia :-Multi te-au iubit,multi te-au urit,odihneste-te in pace !!!

elena emilia (mili) 25 decembrie 2011 at 15:23

D zeu sa te ierte si sa te odihneasca in pace a fam. tale ma rog sa le deie dzeu putere sa poata sa traiasca cu soarta asta

elena emilia (mili) 25 decembrie 2011 at 15:24

D-zeu sa te ierte si sa te odihneasca in pace a fam. tale ma rog sa le deie dzeu putere sa poata sa traiasca cu soarta asta

fost coleg 25 decembrie 2011 at 21:39

Tot din BUG Mafia :- Fiecare om trebuie sa moara intr-o zi multi cred ca EA nu v-a venii…!!! Pacat insa ca pentru Nelutu ,EA a venit prea devreme.Odihneste-te in pace,frate !

fost coleg 26 decembrie 2011 at 10:18

Nelutu s-a ,,intalnit,, cu vechiul lui prieten Nela Amariucai plecat dintre noi la fel de tragic, tot in accident de circulatie ! Odihniti-va in pace !

Me 27 decembrie 2011 at 22:16

Af ce sa-i faci asta e viata si destinul.Nu e prea corect totusi.Vecinul.