Inter Unirea, prima victorie din retur, după un meci spectaculos! Industria continuă marșul și ține CIL Blaj pe podium

Etapa a 25-a a Ligii a 4-a a fost încărcată de evenimente: Inter Unirea respiră după ce a spart gheața în acest an și a reușit să câștige primul meci din retur, iar Industria Galda s-a impus în derby-ul de pe teren propriu cu trupa din Galtiu, victorie cu care CIL Blaj se menține pe podium

*Inter Unirea – Hidromecanica Șugag 5-4 (1-2): Onișor (32), Cr. Popa (48), A. Gherman (65, 90, penalty), Ilea (71)/ P. Lazăr (7), An. Crețu (36, 78), Adochiței (90+4). Fericire mare pentru gruparea din “curbă”, ce a cunoscut bucuria primei victorii din 2022, după 8 insuccese la rând. Oaspeții au condus în două rânduri, 1-0 și 2-1, inclusiv la pauză, dar amfitrionii s-au desprins decisiv, la 4-2;

*Industria Galda de Jos – Viitorul Sântimbru 2-1 (1-1): Căt. Ivașcu (33, intrat în teren cu puțin timp în urmă), S. Szekely (73)/ C. Olălău (41). Derby-ul rundei a fost adjudecat de gazde, rezultat care menține CIL Blaj pe podium. Industria continuă seria imbatabilă din primăvară (6 victorii la rând), cu 10 jocuri fără eșec (28 de puncte), totalizând 16 jocuri în care nu a pierdut. În plus găldenii au primit gol după mai bine de 3 întâlniri, respectiv 325 de minute. V. Răducanu, portarul de rezervă al Industriei, a fost eliminat direct de pe banca de rezerve, după ce a primit două avertismente

Calificare în semifinalele Diviziei A1 pentru Volei Alba Blaj Volei Alba Blaj a câștigat seria cu Dinamo București în minimum de meciuri și s-a calificat în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin. După 3-1, la Blaj, campioana în exercițiu s-a impus cu 3-0 (28-26, 25-21, 25-21) în disputa din Capitală cu Dinamo. În primul parțial, […]