În primul meci al etapei a 15-a din Liga a IV-a, Olimpia Aiud a învins în prelungiri pe Rapid CFR Teiuş

În primul meci al etapei a 15-a din Liga a IV-a, rundă care închide sezonul de toamnă, Olimpia Aiud a învins în prelungiri pe teren propriu cu Rapid CFR Teiuş, scor 3-2 (1-2), goluri marcate de B. Bucur (24), Silea (71), Ponoran (90+2)/ Rancea (20), Cerghedean (45, penalty), interimatul pe banca tehnică a gazdelor fiind asigurat de jucătorii R. Gânscă şi R. Ţălnar.

Cu 21 de puncte Rapid Teiuş iernează pe locul 7, iar Olimpia a urcat pe poziţia a 6-a cu 23 de puncte. În minutul 90+2, Al. Oltean (Rapid) a fost eliminat pentru proteste.

*Teiuşenii supăraţi pe arbitraj!

Suntem foarte supăraţi pentru cele petrecute la Teiuş. A fost delegat un arbitru originar din Aiud, iar AJF Alba poartă reponsabilitatea acestei situaţii dezamăgitoare. Şi-au băut joc de noi, într-adevăr am primit un penalty, dar mai meritam încă două. În minutul 90+4, am vrut să facem o schimbare, n-am fost lăsaţi şi apoi am primit gol„, a afirmat revoltat Ecsi Tamaş, delegatul echipei Rapid CFR Teiuş.

Programul mai cuprinde întâlnirile, astăzi, ora 14.30: Sportul Sebeş – Arena Alba Iulia, CS Ocna Mureş – Metalul Aiud, CSO Cugir – Viitorul Sântimbru; *duminică, 25 noiembrie, ora 11.30: Performanţa Alba Iulia – Arieşul Apuseni Baia de Arieş; ora 14.30: Dalia Sport Daia Română – Cuprirom Abrud, Inter Ciugud – FC Cugir, Energia Săsciori – stă

CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A1 la volei feminin

CSO Voluntari a învins, scor 3-1 (28-26, 25-19, 20-25, 25-20), pe campioana Volei Alba Blaj în primul meci al finalei Diviziei A1 la volei feminin. Al doilea meci are loc mâine, 20 aprilie, tot la Voluntari, la ora 20.00, în direct la TVR Sport, iar următoarele două sunt prevăzute la Blaj, la finele săptămânii viitoare. […]