GT Sport Alba Iulia a dat lovitura la Daia Română în debutul Ligii 4

Victorie în deplasare pentru GT Sport Alba Iulia în startul Ligii 4

Liga 4 de fotbal județului Alba, ediția 2022-2023, a debutat, vineri după amiază, cu o victorie ”italiană” în deplasare obținută de GT Sport Alba Iulia, la Daia Română.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Gabriel Gavrilă, în minutul 20. A fost o partidă cu ocazii de ambele părți, prima repriză fiind dominată de oaspeți, iar a doua controlată de dăieni. S-a jucat pe un teren greu, îmbibat cu apă, însă, cu toate acestea, spectacolul fotbalistic oferit de combatante a fost unul de calitate.

Runda inaugurală din Liga 4 mai programează meciurile: *sâmbătă 3 septembrie, ora 17.00: Industria Galda de Jos – Viitorul Vama Seacă, AFC Kinder Teiuș – Inter Unirea (pe stadionul ”Aiudel” din Aiud), CS Zlatna – Energia Săsciori și Cuprirom Abrud – Hidromecanica Șugag; *duminică 4 septembrie, ora 17.00: CIL Blaj – Voința Stremț (pe stadionul ”CIL-Veza”) și Viitorul Sântimbru – Performanța Ighiu (la Galtiu).

Lucian DĂRĂMUȘ

CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar

CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]