// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

FOTO/ Primăria Alba Iulia: ”În municipiu s-a intervenit pentru deszăpezire de la ora 4 dimineața” – Traseele pe care au acționat utilajele

Primăria Alba Iulia precizează că în municipiu s-a intervenit pentru deszăpezire încă de la ora 4 dimineața și a transmis imagini cu traseele pe care acționează utilajele:

”S-a intervenit de la 4 dimineața. Lucru care se pote proba oricând cu parcursul GPS, mașinile fiind toate dotate cu așa ceva. În prezent lucrează 7 pluguri. Cele mici pe straduțe, iar cele 4 mari pe artere primcipale. Se intervine la sesizări făcute la primărie sau dispeceratul Polaris. Din păcate, la temperatura asa scăzută clorura de magneziu e ineficientă. Doar pluguirea e o opțiune. Se curață manual stațiile de autobuz, trotuare, cu echipe mixte. Poliția locală avertizează proprietarii de spații cu privire la obligația îndepărtării zăpezii peste tot în oraș, desigur, în zone comerciale cu precădere. Au început de pe bulevardul Transilvaniei. Echipele de poliție rutieră însoțesc bateriile de pluguri. Traseele parcurse de pluguri sunt generate automat de GPS-UL de pe utilaj, în deplasare”, precizează reprezentantul administrației locale.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...

29 Răspunsuri la FOTO/ Primăria Alba Iulia: ”În municipiu s-a intervenit pentru deszăpezire de la ora 4 dimineața” – Traseele pe care au acționat utilajele

  1. Ics 27.02.2018 la 11:19

    Din pacate…Din pacate…Din pacate…imi vine sa vomit. Administrația locală trebuie admirată. Chestia e că trebuie să fii inteligent ca sa găsești explicații elaborate pentru fiecare lucru ratat. Pana una alta de abia am iesit din oras. Altfel numai de bine. Java inca 100 de ani. Sa ne i groapa pe toți…smart.

  2. Tara lui Papura Voda 27.02.2018 la 11:25

    Ati dat cu muci-n fasole si anul asta, onorata administratie!
    Ma intreb cat naiba va mai dura pana sa se trezeasca careva si sa va casapeasca pentru incompetenta voastra…

  3. Costel 27.02.2018 la 11:28

    Dezastru. …Iar v-a luat „prin surprindere „???
    Când incasati $$$$….nu vă surprinde?

  4. Costel 27.02.2018 la 11:29

    Se circula jalnic! !!prin cetate, centru! !!
    Bine că plătim! !!

  5. ducu 27.02.2018 la 11:38

    in zona stadion e zapada cit cuprinde degeaba trece o lama o iminge de pe un sens pe altul si masinele or uniformizato iar trebui doua lame concomitent ca sa ajunga zapada la marginea drumului altfel ne facem ca lucram si zapada e pe loc la ora 11 si 30

  6. harnicia 27.02.2018 la 11:49

    Ati putea da sfaturi si celor de la Sebes ! Acolo, probabil nimeni nu face nimic, pina nu vine cineva, care locuieste la Alba Iulia. Ieri de ex, abea pe la 16,45 se plimba o masina pe principala, iar astazi pe la ora 7, nu misca nimeni nimic ! Banuim insa ca salariile sunt la zi.

  7. albaiulian 27.02.2018 la 11:56

    Mda… minciuni pedeliste !

  8. Unu din Alba 27.02.2018 la 12:07

    Eu am circulat pe la 07.30 astazi si era strat gros de zapada pe mijlocul soselei. Nu am vazut nici un utilaj decat pe la 09.00.

  9. Mita 27.02.2018 la 12:24

    Excelent! Pe GPS stam bine. Realitatea la ora 7:30 era insa alta. Traseu: Alba Mall- magazin Unirea-Motilor-B.Horea-HCC-6 Martie-Lic.economic nici o masina cu lama. Pe GPS se vede daca au coborit lama sau sint platiti ca taxi-ul?

    • Ics 27.02.2018 la 12:54

      GPS-urile erau pe program Congo. Nu aveau de unde sa stie ca la noi e zăpada, ca sa lase băieții plugul pe asfalt. În rest numai de bine. Avem iluminat stradal smart ,cu LEDuri. Căderea fulgului de nea 3D.

  10. Vlad 27.02.2018 la 12:47

    Unde sa intervina, ca azi dimineata la ora 4 am plecat de acasa si la 9 m-am intors si abia mergeam cu masina !

    Va zic si pe ce strazi am fost intre orele 04:30- 9:55 si erau cu zapada !

    Str.Nazareth Illit , Str. Varese , Str.Sliven , Str.Nichita Stănescu , Str.Toporașilor , Str.Ioan Alexandru , Strada Vânătorilor ,

    Lucru ca sofer pe taxi si platesc RCA , Rovineta , Inpozit pe masina , si multe alte taxe la stat..si nu zic cat bag in servis pentru reparatii…statul/primaria .ei ce imi ofera ?

    • Tara lui Papura Voda 27.02.2018 la 13:45

      Iti ofer incompetenta pe paine! Pofta mare!

      • Tara lui Papura Voda 27.02.2018 la 13:45

        ofera*

  11. locatar 27.02.2018 la 12:59

    Bine ca toata noaptea ati curatat aleile din parc ( Cetate), dar f multe trotuare le-ati lasat neatinse. Avertizati locatarii sa-si curete zapada din fata locuintelor, dar km de trotuare apatinind primariei sunt necuratate.

  12. Gospadar 27.02.2018 la 13:12

    Lume ,lume pe trotuarele Cetății au ieșit funcționarii din primărie sa mai facă puțin fitnes la locul de muncă, pentru că plătitorii de taxe și impozite preferă să plătească amenzi conform HCL ,decât să curețe trortuarul pe care nu are voie să pună măcar o Floare…iar amendu…poate se gândesc edilii să cumpere din banii noștrii niste utilaje să perie trotualel și iarna și vara și așa bieții cetățeni vor mai avea câteva locuri de muncă …pentru care să aducă bani de acasă pentru sănătate ,pensie ….altfel să auzim de bine ….

  13. Gogu 27.02.2018 la 13:14

    La vot trebuie sa-i ardem. Bagati la cap ce se întâmplă si cand va fi momentul nu mai votati aceeasi incompetenti de 20 de ani.

  14. Heorgica 27.02.2018 la 13:15

    Nu va e rusine…dimineata spre kaufland nu a fost curatat deloc..s a mers efectiv pe zapada depusa bara la bara.Jenant!!!

  15. Corleone 27.02.2018 la 13:29

    Dezastru … la ora 12:00 se circula cu 10 km/h in centrul orasului … noroc ca a nins doar 10-15 cm si nu bate vantul! Dar e important ca avem „zmart siti” si „citi meneger” … scoateti bah toti popandaii aia din primarie la lopatat ca eu primesc amenda daca nu-mi matur zapada din fata casei dar voi? Pe voi cine va amendeaza?!

  16. HH 27.02.2018 la 13:32

    PROBABIL CA DE DATA ASTA NU AU FOST SURPRINSI NEPREGATITI, DAR AU RAMAS INCREMENITI , ASA PREGATITI CUM ERAU !!! JALNIC, IN CENTRU , PE PRINCIPALA ARTERA LA ORA 8 , ERA FOARTE PUTIN CURATATA SOSEAUA, PROBABIL TRECUSE VREUN UTILAJ PE LA 6 ! HA HA, HAVA !

  17. Vlad 27.02.2018 la 13:52

    Primaria e devina cu polaris ! poate hava are degand sa isi dea demisia !

    • Tara lui Papura Voda 27.02.2018 la 14:09

      Daca ne-am aduna toti in primarie peste ei, poate i-am dat de gandit, POATE !
      Altfel, il doare sub mustata de ce comenteaza oamenii pe-aici…

  18. Cetățeanu turmentat 27.02.2018 la 14:05

    Primare suspendă-te și lasă-ne, motive personale etc , ca să te regrete eventual , nu să facă un bairam de pomină la care sigur vor participa trup și suflet și pretenii și dușmanii în conses , bogdaproste… Eu cu cine votez !

  19. Iulia 27.02.2018 la 21:22

    Jale pe care străduțe sa curățat? De 14 ani de când locuiesc în centru (str. Barbu lăutaru)nu am vazut niciodată o mașină de dezapezire la noi pe stradă,în zona școlii Vasile Goldis,nimic.Domnii care aruncă zăpada de la poartă în mijlocul străzii nu au nici o lege? Chiar noi șoferii nu avem nici un drept? Noi să tot plătim la taxe și atât? Vrem și noi drumuri mai bune și mai curate măcar iarna,mai multe locuri de parcare.

  20. Costel 28.02.2018 la 8:07

    Pe strada lui hava….sigur era curatat…altfel jeepul primariei. …se ingloda!!
    Din centru până in cetate…ieri dimineața. …30 de minute! !!
    Smart!!!

  21. RUSU VALENTINA 28.02.2018 la 8:31

    Cumplit nici o deszapezire RUSINE!

  22. Vlad 28.02.2018 la 11:27

    Azi 28/02/2018 tot la fel sunt drumurile secundare ! jale mare ! pentru ce mai platim impozite si taxe locale ?

    Bine ca primaria au angajati pe pile/relati si neamuri pe salar baban de mare si mai face si o spaga cu firma polaris casa nu curete drumurile din alba si sa avem gunoi scump ! Rusine sa va fie !

  23. D-na 28.02.2018 la 14:22

    Firma care are contract de deszăpezire își va încasa suma cuvenită potrivit contractului nu potrivit prestației la care s-a angajat prin contract …primarul stă în fața șemineului de pe Moților 6A…serviciul public e la obelisc……Curtea de conturi și-a făcut bilanțul …Cum nu vii tu, Ţepeş doamne, ca punând mâna pe ei,
    Să-i împarţi în două cete: în smintiţi şi în mişei,
    Şi în două temniţi large cu de-a sila să-i aduni,……..

  24. Ics 28.02.2018 la 16:54

    Aveti răbdare…de Vineri se încălzește și topește zăpada.

  25. io 28.02.2018 la 20:58

    du-te primare si lasa-ne