CS Universitatea Alba Iulia a remizat, scor 3-3 (2-2), în primul meci de verificare al anului, pe terenul sintetic de la Tg. Secuiesc, cu Olimpic Zărnești („lanterna roșie” din Seria 5). Sutdenții au condus cu 2-0 și 3-2, până la pauză punctând nou veniții Bolojan (32) și Vasinc (36), prima reușită a adversarilor fiind din penalty. În actul secund a înscris pentru 3-2 Al. Bodea (65), însă în final formația din Brașov a reușit să egaleze.

Tot pe același stadion se va disputa vineri, al doilea test amical al iernii, cu AFC Tg.  Secuiesc (locul 8 în Seria 5).

CSU: Fl. Șerban – Kilyen, L. Kis, R. Popa, Cunțan – Al. Petresc, Herci – Frențiu, Bolojan, M. Toma – Vasinc (prima repriză), după pauză au mai intrat Spânu, Amihăesei, Ionică, Al. Albu, Gylien, S. Stan, Cărăbineanu, Al. Bodea, Adjani, E. Vlad, absenți Bucurică și Paleoca – răciți.

În această perioadă CS Universitatea Alba Iulia efectuează un cantonament centralizat timp de 9 zile, la Covasna, până în 5 februarie.

Sursa foto: CSU Alba Iulia (facebook)

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]