FOTO Maratonul de la Cluj-Napoca: Ana Rodean a câștigat proba la feminin. Rezultate foarte bune pentru alergătorii din Alba Iulia

Alergătorii din Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la maratonul Cluj-Napoca, organizat duminică, 19 aprilie 2015.

maraton Cluj Napoca04Ana Rodean a câștigat proba de maraton feminin. Echipa de ștafeta mixtă Road Gladiators formată din Ana Rodean, Alin Paraschiv, Sergiu Cioca, Marius Anghel a obtinut locul I, iar echipa Apulum Magic Team formata din Ioan Igna, Adrian Manu, Calin Furdui si Coco Cosmin Anghel au obtinut locul 7.

Proba de maraton masculin de peste 42 de kilometri din cadrul Maratonului Internaţional Arobs Cluj-Napoca a fost câştigată de un alergător în vârstă de 33 de ani din Kenya, cu un timp de două ore, 25 de minute şi 24 de secunde.

La probele Maratonului Cluj au participat aproximativ 3.500 alergătorii.

[nggallery id=358]

Juncan, Oniche și Cioară (Industria Galda), Cl. Marcu și Bistraie, jucătorii din Alba convocați la selecționata de fotbal amator a României

Juncan, Oniche și Cioară (Industria Galda), Cl. Marcu și Bistraie, sunt cei 5 jucători din Alba convocați la selecționata de fotbal amator a României Fundașul Alexandru Juncan (29 de ani), mijlocașul Bogdan Oniche (29 de ani), atacantul Alexandru Cioară (29 de ani), toți de la Industria Galda de Jos, plus portarul Sergiu Bistraie (20 de […]