Mureşul Vinţu de Jos s-a impus pe terenul echipei Inter Ciugud, scor 3-1 (1-1) Inter Ciugud-Muresul Vintu de Jos53într-o partidă deloc uşoară pentru elevii lui Mihai Manea. Golurile partidei au fost înscrise de M. Cristea (21- penalty), Răcătăian (53), P. Muntean (77), după ce M. Oprea a restabilit egalitatea în minutul 38. Cu această victorie Mureşul rămâne la egalitate de puncte cu Performanţa Ighiu, diferenţa la vârful clasamentului fiind făcută de golaveraj.

Partida de la Ciugud a fost una deloc uşoară pentru fotbaliştii lui Manea, care au tranşat partida abia în mitanul secund. M. Cristea a deschis scorul în min. 21 din lovitură de pedeapsă, însă M. Oprea, fostul unirist a restabilit egalitatea înainte de finalul primei reprize. Răcătăian i-a adus pe vinţeni în avantaj în min. 63, iar I. Gherman şi-a lăsat colegii în inferioritate în min. 63, după un scandal la mijlocul terenului. P. Muntean a stabilit scorul final în min. 77. Cu aceast rezultat, Mureşul Vinţu de Jos rămâne la egalitate de puncte cu liderul Performanţa Ighiu.

Inter: Budișan – D. Mărginean, M. Oprea, S. Bran, I. Bran, Frătean, A. Miclea, Ad. Trușcă, I. Gherman, Ghib, P. Dârjan. Antrenor George Ciucă.

Mureşul: Roman – Borșoi, Ov. Oniga, Sârbu, Javla, I. Cristea, I. Grozav, Răcătăian, Cl. Oara, P. Muntean, M. Cristea. Antrenor Mihai Manea.