Foto/ Andreea Badiu și Matteo Borza, Miss și Mister Boboc 2018, la balul organizat de Colegiul Tehnic ,,Ion D. Lăzărescu” Cugir
Centrul Culturul Cugir a găzduit vineri seara, ediția 2018, a Balului Bobocilor, eveniment organizat de Consiliul elevilor de la Colegiul Tehnic ,,Ion D. Lăzărescu” Cugir.
Scenariul balului din acest an a fost inspirat din serialul american de desene animate, ,,Total Drama Island” (Insula Dramei Totale) difuzat de Cartoon Netwoork. Ca și personajele din serial, care se bat pentru câștigarea marelui premiu de 100,000 $, tot așa a existat o competiție și între cele cinci perechi de boboci pentru ași adjudeca marele premiu de Miss și Mister Boboc. Show-l s-a dovedit deosebit de atractiv, cu scenete de teatru, muzică, dans, dar și cu probe speciale de concurs, pentru care s-au luptat: Gabriel Sabin și Giulia Loga, Costel Sârbu și Ioana Marin, Matteo Borza și Ciubotar Monica, Badiu Andreea Maria și Andrei Sebastian Gavriș, Dan Motocea și Jug Roxana.
Spectatorii au fost entuziasmați atunci, cînd pe scenă și-au făcut apariția: trupa de dans Exonorotic Kids Cugir, Radu Stoian și Bianca Vesa (Clubul de Dans Sportiv „Pro Dance 2007″ Cugir), Fanfara de Copii a Centrului Cultural Cugir, Ioana Banu și Răzvan Micu care au pus în scenetă ” Bucluclașa literă F”. Au încântat de asemenea publicul prin prestația lor: Antonia Tufănescu, Tudor Țigănilă, Andrei Borza și Andra Bartalicz, rapperul Marian Gălan și în încheiere Trupa ,,The Bitt” Cugir. Juriul i-a desemnat drept Miss și Mister Boboc Colegiul Tehnic ,,Ion D. Lăzărescu”, pe Andreea Badiu și Matteo Borza.
Titlul de Miss și Mister Popularitate Balulul Bobocilor s-a decis printr -un vot online pe pagina de socializare a colegiului cugirean. Aceștia sunt Andrei Gavriș și Roxana Jug.
Locul II a fost acordat elevilor Dan Motocea și Ioana Marian, iar locul III concurenților Gabriel Sabin și Iulia Loga. Locul al IV – lea a revenit elevilor Monica Ciubotaru și Costel Sârbu. (C.P.)
[nggallery id=6461]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Monden-Clubbing
Truck Tuning Art 2024: DJ Razz de la Radio ZU vine cu #muzicaia în Cetatea Alba Carolina pentru „Untold-ul camioanelor modificate”
Truck Tuning Art 2024: DJ Razz de la Radio ZU vine cu #muzicaia în Cetatea Alba Carolina pentru „Untold-ul camioanelor modificate” Unul dintre cei mai experimentați DJ din România, responsabil cu #muzicaia de la Radio ZU, va fi prezent la Truck Tuning Art 2024 – supranumit și „Untold-ul camioanelor modificate”. Citește și: Truck Tunning Art […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)