Ştirea zilei

FOTO| Albaiulianul Tudor Pop VICTORIE la Craiova Super Rally: Pilotul din orașul Unirii și-a ținut promisiunea și a ocupat primul loc în Oltenia

Pilotul albaiulian, Tudor Pop se întoarce victorios de la etapa din Craiova a Campionatului Național Super Rally 2023. Acesta a ocupat locul 1 la clasa 2 și locul 1 la clasa 2B.

Tudor ocupa înainte de raliul de la Craiova, locul 3 la general în clasele 2 și 2B cu 51, respectiv 45 de puncte, fiind devansat de Adrian Teslovan și Vali Porcișteanu.

„Să vă zic? Să nu vă zic? Finally it is a race WIN! Revin cu povestea acestei etape curând”, a scris Tudor pe Facebook.

Un numar de 24 de concurenti din diferite ramuri ale motorsportului au concurat pe traseul special amenajat in Craiova cu o lungime de 4,5 km.

„>

Știri recente din categoria Ştirea zilei

Bianca-Maria Grosu, performanță remarcabilă la olimpiada de limba spaniolă: Eleva din Sebeș, locul I la etapa națională

Bianca-Maria Grosu, performanță remarcabilă la olimpiada de limba spaniolă: Eleva din Sebeș, locul I la etapa națională Bianca-Maria Grosu, elevă a Colegiului Național ”Lucian Blaga” din Sebeș, a obținut  Premiul I la Olimpiada Națională de Limba Spaniolă. Citește și: EDUARD PIȚU, elevul-minune din Alba Iulia, primul și singurul din județ care a reușit să obțină […]