Florin Roman, despre Ioan Dîrzu: “Aveţi grijă să nu păţiţi ca Pinochio domnule deputat!”
Lupta politică în interiorul USL Alba se încinge! Liderii celor două partide aliate, deputatul PSD Ioan Dîrzu şi purtătorul de cuvânt al PNL Alba Florin Roman s-au atacat dur joi, prin intermediul comunicatelor de presă.
După ce Ioan Dîrzu a ironizat “rezultatele magnifice” ale vicepreşedintelui Consiliului Judeţean Alba şi a lui Teodor Atanasiu despre care sugerează că asaltează presa locală cu laude şi bune intenţii, întrebându-se retoric când mai au aceştia timp să muncească, replica lui Roman nu a întârziat să apară. Acesta îi transmite partenerului său de alianţă social-democrat, să aibă grijă să nu păţească precum Pinochio si să îi lase pe cei care lucrează în administraţie să-şi facă treaba.
„Vad ca după domnul primar Mircea Hava, un alt politician mă ataca pentru comunicarea publica pe on-line. Domnul Ioan Dîrzu trebuie ignorat. El a mai declarat si ca PSD a adus ADR Centru si OIR POSDRU, instituţii regionale infinitate in 1998 si 2007, in timpul guvernării liberale. Prin magie, PSD aflat in opoziţie a generat insa…acte normative si hotărâri de guvern. Aveţi grija sa nu păţiţi ca Pinochio domnule deputat! Va invit sa lăsaţi politica de o parte si sa va ocupaţi de numeroasele probleme pe care le au primarii PSD. Iar dacă nu reuşiţi altceva decât sa fiţi politician, lăsaţi-i pe cei care lucrează pentru oameni din administraţie să-şi facă treaba. Eu am treaba multă, de exemplu sa introducem apa la Cut unde aţi lăsat fără sprijin un primar PSD. Politica înseamnă povesti, administraţia înseamnă fapte. Cât despre on-line nu va mai chinuiţi domnule deputat, unii nu învaţă niciodată”, a afirmat Florin Roman.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei Autoritatea de Management pentru Programul Sănătate a alocat primele două contracte de finanțare către Organismul Intermediar Program Sănătate din cadrul Agenției pentru Dezvoltare Regională Centru, în cadrul Priorității 1 a Programului, […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)