Final Four-ul Cupei României, la Sf. Gheorghe *În semifinale, CSU Alba Iulia – CSBT Alexandria
CSU Alba Iulia va întâlni CSBT Alexandria în semifinalele Cupei României, Final Four-ul acestei întreceri urmând să se dispute la Sf. Gheorghe în perioada 13-14 martie.
*”Bogdan Duma: „Am avut noroc la tragerea la sorţi”
„Din nou am avut noroc, am nimerit cu cel mai facil adversar. Deşi Alexandria ne-a învins de două ori sorţii ne-au fost favorabili. Avem şanse să jucăm finala„, a declarat Bogdan Duma, preşedintele CSU Alba Iulia.
În duelurile directe, gruparea din Alexandria a învins cu 73-71 la Alba Iulia şi 78-67 acasă, în tur.
Astăzi, la sediul Federatiei Romane de Baschet, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din cadrul FINAL 4 Cupa Romaniei, feminin, cat si atribuirea dreptului de organizare a turneului final al competitiei KO si a ALL STAR GAME, feminin, editia 2015.
Astfel, ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe a obtinut dreptul de organizare a FINAL 4 Cupa Romaniei, feminin, sezonul 2014/2015, in perioada 13-14 martie, in Sala Sporturilor „Kati Szabo” din Sf. Gheorghe.
Astfel, semifinalele se vor disputa după următorul program: *vineri, 13 martie: Sepsi Sic Sf. Gheorghe – ICIM Arad, CSU Alba Iulia – CSBT Alexandria; *sâmbătă, 14 martie: finala mică şi finala mare.
O zi mai tarziu, in data de 15 martie 2015, tot la Sf. Gheorghe, va avea loc si ALL STAR GAME, feminin, editia 2015, in care fanii baschetului vor putea asista la spectacolul stelelor din Liga Nationala de Baschet Feminin.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)