Femeie din Vințu de Jos prinsă în flagrant în timp ce fura dintr-un autoturism: Aceasta nu este la prima abatere
Femeie din Vințu de Jos prinsă în flagrant în timp ce fura dintr-un autoturism: Aceasta nu este la prima abatere
La data de 19 septembrie 2023, în jurul orei 16,00, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos au prins, în flagrant delict, o femeie de 59 de ani, din comuna Vințu de Jos, în timp ce sustrăgea, dintr-un autoturism parcat pe o stradă din comună, lăsat neasigurat, un portofel în care era o sumă de bani și acte.
Din cercetări a rezultat că femeia este bănuită și de săvârșirea unui furt care a fost sesizat poliției la data de 1 septembrie 2023.
Se pare că, în după amiaza zilei de 31 august, aceasta ar fi sustras, dintr-un autoturism care era parcat pe strada Gării din Vințu de Jos, suma de 450 de lei pe care proprietarul o lăsase, într-un portmoneu, în interiorul autoturismului.
Față de femeie, a fost luată măsura reținerii, pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, iar cercetările sunt continuate în vederea stabilirii întregii sale activități infracționale.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Curier Județean
Recidivă în serie la volan fără permis și falsuri în lanț: Condamnare de 3 ani și 2 luni cu executare la Judecătoria Blaj după un dosar complex
Recidivă în serie la volan fără permis și falsuri în lanț: Condamnare de 3 ani și 2 luni cu executare la Judecătoria Blaj după un dosar complex Un bărbat a fost condamnat definitiv în primă instanță, marți, 16 iunie 2026, la Judecătoria Blaj la o pedeapsă rezultantă de 3 ani și 2 luni de închisoare […]
STP Alba Iulia anunță că asocierea dintre Alba Iulia și Ciugud pentru derularea transportului în comun nu este posibilă: ,,Penalizare de 154 de milioane de euro”
STP Alba Iulia anunță că asocierea dintre Alba Iulia și Ciugud pentru derularea transportului în comun nu este posibilă: ,,Penalizare de 154 de milioane de euro” Societatea de Transport Public Alba Iulia a transmis, marți, 16 iunie 2026, un comunicat de presă intitulat ,,Transportul public din cele 13 localități AIDA-TL, în pericol de oprire – […]
UPDATE | INCENDIU la Roșia Montană: O filigorie, cuprinsă de flăcări. Intervin pompierii din Câmpeni
INCENDIU la Roșia Montană: O filigorie, cuprinsă de flăcări. Intervin pompierii din Câmpeni Un incendiu a izbucnit la o filigorie din localitatea Roșia Montană, astăzi, 16 iunie 2026. Intervin pompierii din Câmpeni cu o autospecială de stingere cu apă și spumă. Potrivit ISU Alba, secția de pompieri Câmpeni intervine pentru stingerea unui incendiu izbucnit în […]