Ziarul Unirea

Fără candidaţi la Primărie şi CJ, PSD Alba va dispărea de pe scena politică

Fără candidaţi la Primăria Alba Iulia şi Consiliul Judeţean Alba, PSD va dispărea pentru mult timp de pe scena politică a judeţului. Pronosticul îi aparţine vicepreşedintelui PDL Alba, deputatul Clement Negruţ. El a declarat în cadrul conferinţei de presă de vineri că nu crede că lucrurile vor rămâne aşa, în sensul că Dîrzu nu va accepta ca PSD Alba să nu aibă cel puţin un candidat, fie la Primărie, fie la Consiliul Judeţean. „Orgoliile sunt mari şi, aşa cum îl cunosc eu, nu cred că preşedintele PSD Alba, Ioan Dîrzu se dă bătut aşa uşor. Dacă Teodor Atanasiu şi Călin Potor vor fi desemnaţi candidaţi din partea PNL pentru funcţiile de preşedinte al Consiliului Judeţean, respectiv primar, PSD va dispărea pentru mult timp de pe scena politică a judeţului”, crede Negruţ. Pe de altă parte parlamentarul a spus că PSD nu are nici forţa administrativă nici forţa umană să se impună în faţa PNL. „În PSD sunt unii din garda veche a partidului care îi faultează pe cei de la conducere”, a afirmat parlamentarul. În opinia sa, pe plan judeţean, USL nu există de facto ci doar la nivel de discuţii. (I.P.)

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

14 Comentarii

Costel 27 august 2011 at 13:30

Domnul Negrut mai este pe la PDL? Parca in ultima vreme era pe la Frontul Plugarilor . . .

Robespierre 27 august 2011 at 13:58

Ha, ha, ha…. Superb, Costel draga, superb….
Dl Negrut mai e pe la toate „fronturile”, depinde de unde vin…”mancarii” ( banii). E si „plugar”, si „mandarin”, si „patriot”, si cu „pulimea”, si cu dreapta si cu stanga, si cu aia-n aia si cu sufletul in rai, Domnul Negrut e cand… negrut, cand albut, cand verdiut, cand albastrut,, ba uneori si galbenut ca… lamaia ( aia ce se completeaza cu somoiogul Mariei). Domnul Negrut e in toate ( „in cele ce sunt, si-n cele ce maine vor rade la soare…”). Asa ca de ce va mirati? nu vedeti ce dezinteresat si amabil vrea binele PSD-ului, a PNL, ului? Desi, cred ca i se potriveste cel mai bine vorba lui… Dabija. Pentru ca nu cu „fronturile” si nici cu ‘culorile” sta prost dl Negrut ci cu… caracterul.Cu obrazul. Ambele fiind cam…negrute.

rizea 27 august 2011 at 22:14

Cu cativa ani in urma, pe vremea lui Johny, psd avea 5 (cinci) catindati la primarie si li s-a spus ca toti cei 5 la un loc nu fac cat un catindat paluzibil la mustacios !
Nu au crezut si au mers la risc. pe mana unui un fost postas, caruia i-au cazut petalelel trandafirilor chiar la lansarea de la casa de cultura a sindicatelor.
Mult s-a mai bucurat fostul johny, ca doar fusese pus in dilema intre cine sa aleaga carnea de tun a acelui moment.
Oamenii de valoare au plecat din partidul de la ceas, partidul s-a mutat de la ceas, iar ceasul sfarstilui ii bate de zor !
Pacat ca ca nu au nici la CJ catindat serios, ca doar cine sa aleaga eutanasiul care facuse avere la avas ?

Politician 28 august 2011 at 19:59

DISPARITIA PSD ALBA DE PE SCENA POLITICA A INCEPUT ODATA CU VENIREA( FRAUDULOASA) A AFACERISTULUI DIRZU LA CONDUCERE, CHIAR DACA NU SI-A DAT ARAMA PE FATA DE LA INCEPUT.

Calin 28 august 2011 at 20:07

cand vor vedea trupetii lui Dirzu ca trebuie sa-i ceara functii lui Atanasiu se vor muta toti la PNL….Nu cred ca vor mai ramane membri la PSD pana la alegeri. Ce sa faca pe hotarul lui Dirzu: sa cultive legume?

Ptr. Politician 28 august 2011 at 20:17

Stimate domn nu doar venirea ci si ramanerea lui Dirzu la sefia psd alba a fost frauduloasa daca e sa ne gandim la spectacolul lamentabil presarat cu violenta mihaltenilor de la sediu unui „partid democratic”. A triumfat Dirzu acmpaniat de glasul ciomagarilor! A fost imbrancita pana si presa ca sa stie ca cu Dirzu nu-i de gluma!!!

Florin 28 august 2011 at 20:24

Politician are dreptate. Imaginea PSD e lamentabila. Sunt cateva personaje promiscue acolo care nu atrag nici oameni semnificativi, nici voturi. Dirzu a facut niste greseli fatale in gestionarea resurselor umane si acum plateste tot partidul. Sindromul Gela a expus organizatia…

PSD-ist modest 28 august 2011 at 20:31

N-am nimic contra presedintelui Dirzu da daca nu propune in CEX de joi un candidat din partea partidului ar trebui sa-si dea demisia imediat! In ultima vreme nu suportam decat umilinte pe munca si pe banii nostri.

omul din munte 29 august 2011 at 0:12

Ce-i tot dati cu Dirzu asta? E un afacerist ce-are el cu social democratia? Sa lasam glumele deoparte.

radu 29 august 2011 at 8:54

Toti care ati scris cred ca va intimideaza dirzu, sa nu credeti ca se lasa el cu una cu doua, stie ce vrea, a stiut intotdeauna, asa ca nu cred ca v-a lasa totul la PNL. Tine aproape de social-democratie, nu cred ca se regaseste in alta parte.

Dan 29 august 2011 at 9:50

Raducule, si pe tine te-ar intimida un tip care-ti trage o bata in cap…Adica profilul social-democrat al sefului tau

Marcela 29 august 2011 at 16:43

Radu mami sa sti ca Dirzu n-are chiar nici o vina ca socrul lui era mare sef la psd cand s-a casatorit a doua oara, ca altfel putea fi la pdl pnl etc si cadra mai bine cu statutul lui de om al profitului banesc.

alexandru 29 august 2011 at 8:54

incercare ieftina de destabilizare a usl alba.nu e problema lui negrut cum se desemneaza candidatii usl.cum nici pdl nu ii desemneaza dupa frumusete sau notorietate, ci dupa servilitatea fata de regele hava.lasa-ne negrut draga cu parerile tale, du-te mai bine la sebes, aseaza-te cuminte pe un scaunel si asteapta pana vine primul excavator sa lucreze la centura.apoi baga o conferinta de presa, preferabil cu exacavatorul pe fundal.si spune-ne cat suflet ai pus tu in acest proiect, de parca tu l-ai facut cu mana ta nu altceva.si noi te vom apaluda.lasa aliantele pentru cei mari din partid, nu trece peste limitele tale ca iar te trezesti pe tusa la partid.si iar o sa plangi pe la usi.si vezi ca seful tau nu prea iarta de felul lui, el te-a accepatat inapoi pentru ca are nevoie partidul de votul tau in plenul parlamentului, dar o sa ai surprize la alegeri.sa nu zici ca nu ti-am spus.o sa ramai pe afara.

radu 29 august 2011 at 8:58

Afirmatia lui Negrut ca Dirzu nu cedeaza asa usor este plauzibila, vad ca Negrut il cunoaste bine pe Dirzu. Ar fi vrut sa faca echipa, nu stim ce s-a intamplat ….. Pana la urma conteaza ca USL-ul sa ii invinga pe pedelistii. Jocurile se fac la Bucuresti, dar totusi corect ar fi sa primeze paritatea la in alegerile locale.