Energia Săsciori n-a ţinut piept liderului CSO Cugir *Kilin a debutat cu dreptul

Astăzi, în etapa a 14-a a Ligii a IV-a s-au consemnat rezultatele: *Energia Săsciori – CSO Cugir 1-3 (0-1): F. Faur (35)/ Şuteu (20), Iovănescu (87), Isac (90+2).

*Viitorul Sântimbru – Dalia Sport Daia Română 1-2 (0-1): E. Barna (77)/ Gh. Scheau (42), P. Ciucă (88)

*Rapid CFR Teiuş – Performanţa Alba Iulia 0-1 (0-0): C. Dănilă (85). Echipa lui Ioan Marinca a realizat a 6-a victorie consecutivă.

*Arena Alba Iulia – CS Ocna Mureş 0-2 (0-2): Odvos (3), Pereat (20), ocnamureşenii au câştigat întâiul meci în deplasare din acest tur, astăzi fiind ziua vizitatorilor ce s-au impus în toate partidele.

Ieri: *Metalul – Olimpia 1-0 (0-0), gol marcat în minutul 90 de P. Muntean. Amfitrionii au realizat a doua victorie stagională, prima sub comanda lui Radu Andone. Supărat de acest eşec, antrenorul Olimpiei, Marius Căluşer a demisionat şi prima variantă pentru banca tehnică este cuplul de jucători Rareş Gânscă – Remus Ţălnar.

*Cuprirom Abrud – Inter Ciugud 6-0 (1-0): Morar (1), Muscă (70, autogol), Burz (73), D. Nemeş (76), R. David (83, 89). „Arbitrul Horea Ciucă a facilitat, prin maniera de a conduce jocul, victoria gazdelor. Şi când afirm acest lucru mă refer în primul rând la eliminarea din a doua repriză a lui R. Truşcă, la scorul de 0-1, o decizie eronată ca a înclinat balanţa, mai ales că nici nu a fost fault. Ulterior acesta s-a scuzat, afirmând că, dacă ştia că jucătorul avea deja un avertisment, nu-l acorda pe cel de-al doilea. Tardiv s-a scuzat centralul la final, greşeala a rămas a rupt echilibrul nemeritat”, a declarat antrenorul George Ciucă (Inter Ciugud). Finalul meciului a găsit oaspeţii cu doi jucători accidentaţi (I. Bran şi Frătean) însă din lipsă de schimbări, aceştia nu au putut fi înlocuiţi. La faza revendicată de vizitatori, pentru proteste, antrenorul Interului, George Ciucă a fost trimis în tribune, din minutul 70 oaspeţii rămânând în inferioritate numerică.

*FC Cugir – Sportul Sebeş 1-2 (1-0), goluri marcate de Gruian (26)/ E. Dragomir (73, penalty), Deaconu (86).