Duel între conjudețene: Industria Galda – CS Ocna Mureș 1-2 (1-0) | Nou-promovata a întors scorul după pauză

Întâlnire interesantă la Galda de Jos între cele două conjudețene, Industria Galda și CS Ocna Mureș, prilej utilizat de Paul Ciucă și Gabriel Cotoară pentru a testa diverși jucători aflați în probe.

O derulare interesantă a evenimentelor pe gazon, în condițiile în care amfitrionii au condus până în minutul 75, iar “Soda dragă” a punctat apoi prin golurile reușite de două rezerve (Marcel Domșa, revenit de la CSU Alba Iulia, al doilea joc la rând în care a înscris). Scorul a fost deschis de Cioară (minutul 6), rezultat cu care s-a intrat și la cabine. După pauză M. Domșa a restabilit egalitatea în minutul 75, iar T. Cristea a parafat rezultatul final în minutul 80, nou-promovata reușind al doilea succes din această săptămână (precedentul, 4-2 cu Viitorul Cluj).

Industria: Căt. Suciu – Goța, Haiduc, Hodea, Cunțan – Abrudan (junior, în probe, de la Crișul Aleșd), Ad. Hăprian, Frențiu, Cioară, P. Muntean, G. Scheau; rezerve Gîrnod, I. Opre (junior, Crișul Aleșd), R. Anghel, Petruse, Vonya, Căt. Crișan, R. Giorgiu, Baghiu, Puha; absenți Cernea, Tegbo, Ov. Truță, Tocu (din diverse motive). Antrenor Paul Ciucă.

V. Ignat – Vaidasigan, Moldovan (Arieșul Mihai Viteazu), Borșoi, Al. Kiraly – Moise, Socaci, Coltor, Răcean (LPS Sebeș) – Chișu, Boateng (englez, cu origini ghaneze); rezerve Angeru, V. Mureșan, P. Man, T. Cristea, B. Cristea, Cl. Marcu, Vădana (Sporting Cluj), D. Varga (Viitorul Viișoara), M. Domșa, R. Muntean, Saroși, Neșan (ultimii trei, în probe); absenți Șumblea, Csegoldi, Al. Hada, Uță (Nimaș – Olimpia Aiud – nu mai intră în calcule). Antrenori Gabriel Cotoară, Romeo Arinar și Tudor Stan

Informații: Gligor UDREA

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]