Ziarul Unirea

Dorin Nistor: În sondajul PNL, la Sebeș, aveam 14 procente peste Alexandru Dăncilă – al doilea clasat

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Candidatul neoficial al PNL la Primăria Sebeș, Dorin Nistor, a spus, miercuri, la radio Unirea FM, că în sondajul realizat de partid a obținut 14 procente mai mult decât primarul în funcție, Alexandru Dăncilă, care va candida din partea PSD.   

Dorin Nistor”Aveam 14 procente peste Alexandru Dăncilă care era al doilea clasat, iar în ceea ce-i privește pe ceilalți candidați, fie că erau din PNL, fie că erau din alte partide politice, se situau mai jos”, a afirmat Dorin Nistor.

ELIT

Candidatura lui Dorin Nistor nu a fost validată oficial, însă copreședintele PNL Alba Mircea Hava a dat asigurări că așa cum este el candidat la Alba Iulia așa este și Dorin Nistor la Sebeș.

Amintim că în ”peisaj”, pentru scurtă vreme, a apărut și Mihai Apolzan care a fost prezentat drept candidatul vechiului PNL la Primăria Sebeș.

”Acest sondaj nu trebuie să ne mire foarte tare. Eu am candidat în 2012 și atunci am pierdut la 137 de voturi. Asta înseamnă că notorietatea, popularitatea mea la Sebeș sunt satisfăcătoare. Nu putem să spunem că sunt un individ care a apărut nou”, a continuat Nistor.

Dorin Nistor a fost întrebat dacă pleacă cu un handicap având în vedere că a pierdut în 2012.

”Faptul că am pierdut e un handicap. Dacă câștigam, Sebeșul, din punct de vedere administrativ, era în altă parte (…) Faptul că am fost acolo, am fost consilier local, am încercat să vin mereu cu plusuri în ceea ce privește administrația, e un avantaj. Oamenii au văzut că sunt serios și nu sunt un aventurier”, a încheiat Nistor.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

Te-ar putea interesa și:

VIDEO| Noua EMBLEMĂ și LOGO a companiei Dacia. Producătorul de mașini își schimbă identitatea vizuală

Noua identitate vizuală a Dacia este una pentru „o marcă modernă și mai digitală”, iar noul logo exprimă „simplitate și… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

20 Comentarii

democrat și patriot 20 ianuarie 2016 at 16:33

Problema e că trebuie sondaj în rândul partidului respectiv, nu candidat desemnat de către un co-președinte de partid ( asta e din nou ceva aberant ), filială județeană sau chiar la nivel național. Populația din localitatea respectivă să emită dorința lor în urma unui sondaj realizat de acel partid care are mai mulți candidați pentru funcția de primar. Unde e democrația de alegere când se impune o persoană , fie că vrem sau nu ? E absurd așa ceva, asta nu e democrație ci dictatură.

Sebes 20 ianuarie 2016 at 17:15

Si cand o sa fiti(poate) primar la Sebes tot la Alba Iulia o sa locuiti?

ion 20 ianuarie 2016 at 18:22

Sondajul a fost facut pe cetatenii din SEBES care e foarte clar,nu sondaj an partid ca cetatenii decid primarul nu sondajul an partid fas!!!!

ioan 20 ianuarie 2016 at 19:04

in sondajul de partid sta foarte bine dar in cel facut pe bune, de o societate profesionista are doar 14 la suta, mult sub Dancila care se apropie de 30 la suta

cetatean din sebes 20 ianuarie 2016 at 19:15

Corect. A spus si Clement Negrut ca in Sebes Dancila are prima sansa conform sondajelor pe care le-a facut PMP. Insa sconcsul asta este „inebunit de putere” si crede tot ce-i spun Hava si Camarila. Nistorake tata… i zi-le tu sebesenilor cum erai tu pe statul de plata al Kronospan si cum ai votat cu doua maini impreuna cu alti pedelisti in CL sa se aprobe PUZ-ul pentru fabrica noua prin care o sa fim gazati ca la Austchvitz !

cetatean din sebes 20 ianuarie 2016 at 19:11

vai vai ce prostii… inventeaza sconcsul asta.

ion 20 ianuarie 2016 at 19:28

Pe Dancila nici PSD nul voteaza de candidat al PSD nici vorba de sanse sa iasa primar zero barat si la cat e de slab administrator am vazut an mandatele care lea avut!!!!

pilu 20 ianuarie 2016 at 20:49

Tu crezi ca daca esti serios (parerea ta) si nu esti aventurier e destul ? O sa vezi tu cum ai mai vazut.

cristi 20 ianuarie 2016 at 21:33

Poate 14 procente ai de toate… Sunt curios ce ai facut pentru noi, cetățenii Municipiului Sebes, in patru ani? Ca eu nu am stiu. Pleci cu un handicap fata de 2012 când nu te stia nimeni, acum ai stat 4 ani consilier si nu ai facut nimic pentru noi (ai susținut in schimb interesele unuor firme).

axinte 20 ianuarie 2016 at 21:41

…no problem, …daca si la alegeri se confirma sondajul, …forta sondajului, …apoi eu il felicit chiar de pe acum pe Domnul Dorin Nistor, …de ce nu ar putea fi cu adevarat ?…caci sondajele facute profesional dau un oarecare trend posibil ca si implinit,…pot fi si erori,…apoi om trai si om vedea ce si cum,…nimic nu sta pe loc,… de ce putem fi siguri sub soare ,….doar de schimbare,… totul este in schimbare,…totul este schimbator,…

mrela 20 ianuarie 2016 at 22:52

stiti ce aproape zilnic onoratul candidat este prezent la carciumile din sebes unde bea si manca pe gratis? asa au decis patronii la ordinul lui hava!

cugireanul 20 ianuarie 2016 at 22:59

Mai Pilu daca esti asa de mare analist politic nu ai putea sa îi ie-i de bașlaif pe toți candidații!Candidează tu măi beleauă!

ion 21 ianuarie 2016 at 8:36

Trebuie o schimbare majora la Sebes ca an ultimii 15 ani am stat pe loc cu asa zisi primari Magarel si Dancila avem nevoie de oameni care se inplica serios pentru oras si vor sa faca lucruri pentru comunitate avem nevoie de schimare radicala!!!!!

Nelu 21 ianuarie 2016 at 8:43

Asta cine mai e ?

pilu 21 ianuarie 2016 at 9:40

Nu ai facut nimic pentru SEBESENI de cand esti consilier local.Ai mutat OCOLUL SILVIC SEBES la BLAJ.Acest ocol a functionat in SEBES de la 1900.Tu si cu HAVA a-ti mutat ocolul in BLAJ.Sa mergi sa candidezi la BLAJ.PRIMARUL BLAJULUI ROTARU este prietenul vostru.Padurari si cetateni de pe valea SEBESULUI trebuie sa mearga la BLAJ nu la SEBES cum era normal de sute de ani.

ion 21 ianuarie 2016 at 10:11

Pilu gresesti Ocolul Sebes a fost mutat de domn Prefect Feneser an cardasie cu seful de ocol Boariu nu denatura faptele!!!

Georgeta Pascu 21 ianuarie 2016 at 10:37

Sebesul are nevoie de UN PRIMAR CARE LUPTA PENTRU A NE SCAPA DE POLUARE !!!! Un primar curajos, gata sa se sacrifice in lupta contra acestei gazari ca la Auschwitt ! SA ORGANIZEZE MITINGURI ANTIPOLUARE SI SA I SE AUDA VOCEA.
Nu alegeti un „primar de 2 bani”!! In curand veti avea inca o Fabrica de formaldehida. datorita primarului. datorita consilierilor !
Sebeseni; ati ajuns bataia de joc a Marilor Profitori, a celor care se vand pe doi argint!!! NU V-ATI SATURAT INCA?

ilie de la uzina 21 ianuarie 2016 at 11:53

daragi sebeseni, faceti un efort si puneti-va un primar tanar,neimplicat in grupuri de interese.
fara nistor sau dancila.
sigur puteti gasi alternative.
nu compromiteti viitorul orasului.
dati o sansa copiilor vostri.

PentruSebes 21 ianuarie 2016 at 13:23

sconcsi sunteti voi …voi sunteti toti din alte partide care scrieti aici, nu cetateni ai Sebesului…Dorine nu-i baga in seama..noi te votam si vorbesc in numele sebesenilor..Ai prima sansa