CSM Unirea Alba Iulia, a 8-a victorie la rând, la Under 19! „Alb-negrii” s-au impus și la Under 17

CSM Unirea Alba Iulia a câștigat ambele dispute externe cu ACS Tg. Mureș, la Under 19 formația din Cetatea Marii Uniri având maximum de puncte după 8 întâlniri, fiind pe prima poziție în Seria 9.

Și la Under 17, „alb-negrii” au câștigat, reușind a doua victorie în deplasare, scor 2-1 (2-1), reușite semnate de Monescu (3) și Butnariu (10), gazdele punctând din penalty în minutul 44.

La Under 19, scorul a fost 2-4 (2-2), golurile vizitatorilor fiind marcate de R. Nistor (24, 67- din lovitură liberă), An. Maier (35, lovitură liberă laterală de la 35 metri), M. Cristea (87), spre finalul primei reprize intervenind egalitatea.

Formația lui George Țălnar continuă marșul, cu maximum de puncte, 24, golaveraj, 32-3 (golgheterul Cosmin Rădoi-Ionaș, cu 14 goluri, lipsind din motive medicale). Duminică este derby la Under 19, cu Transilvania Bistrița, ocupanta locului secund, pe teren propriu. CSM Unirea: R. Pauletti – Gall, P. Alexandru, D. Moldovan, Plăcintă, An. Maier, D. Olălău, V. Moldovan, Sebaș, V. Stanciu, R. Nistor; rezerve Duna, Pluta, Mihăilă, Cîrja, Buzilă, An. Bogdan, M. Cristea.

*Under 17: ACS Tg. Mureș – CSM Unirea Alba Iulia 1-2 (1-2)

„Alb-negrii”, după a doua victorie la rând, au acumulat 16 puncte, golaveraj 15-9, și sunt pe poziția a 3-a, deja calificați în play-off. Răhăian – Chinde, T. Crișan, V. Jurj, Căt. Muntean, Borza, R. Cristea, Ferencz, Butnariu, R. Stanciu/ cpt, Monescu: rezerve Duna, Pleșa, Cioruța, Clepan, Doda. Antrenor Vasile Ursu

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]