Ziarul Unirea

Alegeri parlamentare – județul Alba | Teodor Atanasiu: Redăm România românilor!

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

În 2012, Uniunea Social Liberală a început schimbarea în bine a României. Am îndepărtat o guvernare coruptă, care a distrus ţara şi i-a sărăcit pe români. Am venit la guvernare şi am început să reparăm nedreptăţile făcute de fosta putere portocalie. Am reîntregit salariile bugetarilor, am restituit banii luaţi abuziv de PDL pensionarilor, am început să redeschidem şcolile şi spitalele închise de guvernul Boc şi am oprit jaful băieţilor deştepţi asupra companiilor de stat şi resurselor României. Cred că am demonstrat în scurta perioadă de când am preluat guvernarea României că ne-am ţinut de cuvânt şi suntem unica soluţie legitimă pentru a aduce ţara pe traiectoria corectă şi pentru a redresa economia.
Oamenii din Alba au nevoie de locuri de muncă stabile şi bine plătite şi pentru aceasta înfiinţăm poli de dezvoltare economică în zona Teiuş – Alba Iulia, construim o sală polivalentă modernă şi susţinem proiectul „Alba Iulia – Capitală Culturală Europeană” care ar aduce zeci de milioane de euro şi ar crea numeroase locuri de muncă. Alba Iulia trebuie să fie un oraş universitar european cu centre de cercetare şi un campus plin de viaţă, în mijlocul Cetăţii! Vrem să facem legi corecte şi europene în beneficiul oamenilor din Alba, iar una dintre acestea va fi pentru prima întabulare a terenurilor fără taxe.
Pentru ca toate acestea să devină realitate e nevoie de un guvern puternic, corect, susţinut de o majoritate parlamentară stabilă. Noi garantăm să îl susţinem în Parlament doar dacă este de partea României şi a românilor în mod cinstit.
Acum a venit momentul să ducem schimbarea până la capăt cu hotărâre, competenţă şi solidaritate. Suntem hotărâţi, suntem competenţi, suntem puternici şi suntem uniţi. Avem un proiect pe termen lung pentru România. Vrem să restabilim încrederea oamenilor în instituţiile democratice şi în regulile lor. Să aşezăm instituţiile statului şi raporturile între oameni pe baze normale. Vrem să câştigăm aceste alegeri pentru că împreună avem de reconstruit o ţară – România puternică! România în care cetăţeanul român va fi cu adevărat liber. În care va avea un nivel de trai decent, în care va avea acces la educaţie de calitate, va avea acces la servicii moderne de sănătate şi, cel mai important, va avea demnitate.
În 9 decembrie redăm România românilor! Avem însă nevoie de VOTUL TĂU! Pentru Alba! Pentru România puternică!

Teodor ATANASIU
– SENATOR USL

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă| Sorin Ioan Bumb: Senatul a aprobat acordul cu SUA pentru modernizarea centralei nucleare de la Cernavodă

Ședința Senatului de ieri, 22 iunie, constituie un moment istoric pentru siguranța energetică a României și pentru viitorul energiei nucleare… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

15 Comentarii

Aurelian 24 noiembrie 2012 at 21:46

Ce faci Eutanasiule, pui de un razboi civil? Asa a inceput si Milenkovici in Iugoslavia,”nici un sarb nu va mai fi insultat”, si s-a lasat cu macel!
Cum Cacarau si Cacareaza nu mai au de spus nimic, au inceput propaganda nationalist-sovina!

km0 26 noiembrie 2012 at 21:17

Maimuta mica si PEDELISTA ce esti tu!

Penibilul de Aurelian omniprezent si omnistient la toate articolele lui Atanasiu…nu ai obosit baiete?

Hai, urla mai tare ca nu te-a auzit tot internetul inca!

Besnik 25 noiembrie 2012 at 11:30

SA VEDEM SI ACTIVITATEA PORTOCALIILOR!

CORNEL ŞTEFAN BARDAN – CEL MAI SLAB prefect din istoria judeţului Alba
– nu a făcut nimic în perioada în care a fost prefect decât a TĂCUT CUMINTE şi a ascultat ordinele tătucului HAVA.
A fost parlamentar şi el în 2004 – 2008 dar cu siguranţă NU VĂ AMINTIŢI de aventura acestuia în Parlamentul României.
Şi acolo a fost printre CEI MAI SLABI PARLAMENTARI:

În 2004 – a vorbit o singură dată – când a depus jurământul – ATENŢIE 31 de secunde

În 2008 a reuşit să susţină în Parlament o declaraţie (politică) cu tema „Dacă Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului trebuie definitiv descongestionat, să înceapă cu Zvetlana Preoteasa!”;
UAU ce gândire PROFUNDĂ.

Din declaratiile politice gandite profund ale domnului Bardan mai exemplificam: „Călin Popescu-Tăriceanu – demisia de dezonoare”; „Experimentul Adomniţei trebuie să înceteze”;

DECI în perioada în care Băsescu lupta la baionetă cu Tăriceanu şi încerca să distrugă România, soldatul ascultător al marinarului Băselu, Ştefănică Bardan ataca şi el Guvernul pe frontul din Executiv.

Continuăm cu TATAMMMMMMMMMM Corneliu Olar – deputatul moţilor!
În perioada în care a fost în parlament AVEREA acestuia a SPORIT! Prietenii ştiu de ce!

Ceilalţi parlamentari PDL sau scuzaţi parlamentarii „ARD România – la propriu” în episodul următor!

Sophie 25 noiembrie 2012 at 14:47

Haideti sa luptam toti pe 9 decembrie impotriva mafiei PD-L.Ma scuzati, ARD.EU VOTEZ USL ! VOTEZ TEODOR ATANASIU !!

nicoleta 25 noiembrie 2012 at 14:52

Teodor Atanasiu nu va sta cu mâinile buzunare şi va fluiera a pagubă pe holurile Parlamentului cum au făcut parlamentarii PDL. El are puterea să facă lobbz pe lângă miniştri pentru judeţul Alba

nicoleta 25 noiembrie 2012 at 14:59

USL: Stabilitate, Decenta, Cultura, Sanatate, Corectitudine, Performanta, Educatie, Justitie, Adevar; iar ARD: ard toate sperantele romaniilor .. o mare diferenta……. Eu votez USL ! Imi pasa de judetul Alba, imi pasa de viitorul meu si al copiilor mei

D. R. 25 noiembrie 2012 at 21:18

Nicoleta, eu cred ca esti votantul tipic al USL-ului prin simplul fapt ca esti limitata mintal!
De ce spun asta? Pai se intelege din postarea ta ! Explica te rog la ce stabilitate te referi? cumva a valutelor straine? sau poate a inflatiei (nu ca sti tu ce e aia); Care decenta? a unui plagiator imatur?; Ce performanta ? la ce , poate performanta unei guvernari dezastruase!; CE JUSTITIE? ai urmarit cumva sedinta CSM pentru desemnarea Procurorului general si asefului DNA? sa vezi ce imbecili au propus? Ia zi cum iti pasa tie de judetul Alba? Aici sunt 2 optiuni 1. ori esti o toanta si limitata mintal ori 2. esti un postaci USList, un mercenar slinos

Sele 26 noiembrie 2012 at 9:40

Cine nu-i cu noi e impotriva noastra !
V-a spalat pdl-ul bine creierii.
Doar voi sunteti cei mai frumosi, destepti, competenti, patrioti.
Dar cum se face ca din 2008 n-ati avut rezultate pe masura calitatilor voastre?
Cum se face ca la orice nivel s-au urcat prostia, hotia, minciuna si incompetenta.Cum se face ca pe ce ati pus mana s-a dezintegrat: ca au fost fonduri europene, salarii, pensii, firme (impozitul forfetar).
Stiu ,… a fost criza, insa adevaratii conducatori la vremuri grele se cunosc…!

Cruda Soarta 26 noiembrie 2012 at 11:32

nicoleta,selena,sophie-au acelasi sediu si acelasi afis/prompter il citesc;asa ca nu-ti mai bate capul cu deviatiile lor, ca nu inteleg ce le scrie in fata;vezi numai cum votezi tu si tai, ca aia e important, nu ce debiteaza/presteaza contra-cost cineva..!

fraierul elector 25 noiembrie 2012 at 15:31

Slogane,slogane-ceva original nu esti in stare sa scoti? sau de banii aia ajunge?

Dany 26 noiembrie 2012 at 14:07

Ba athanasiule cand il vezi pe teban spune-i ca ne manca haitele de caini prin Cujir sau pe voi nu va musca de cur cand umblati cu vrajala la prosti prin oras?!

robin 26 noiembrie 2012 at 14:20

Pai daca ne-ar scapa cainii de prosti ca tine nici n-ar fi rau , pacat ca sufera si oamenii adevarati , cugirenii adevarati , cat despre muscat du dos cred ca cel mai bine ar fi sa-l musti tu .

Dany 26 noiembrie 2012 at 17:15

Mai robin-e iar pupi cururi galbine???

ARDeo pe nanasa 26 noiembrie 2012 at 17:28

Au iesit postacii platiti ai ARD-ului