Ziarul Unirea

ALEGERI PARLAMENTARE ALBA | Dorin Nistor: „Zero lei pentru 1 Decembrie la Alba Iulia. Atât valorează pentru guvernul Ponta sărbătoarea naţională a tuturor românilor!”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Cred că pentru prima dată în istoria post-decembristă a ţării, un guvern îndrăzneşte să nu aloce nici măcar un leu pentru sărbătoarea naţională a României de la Alba Iulia. Deci zero lei pentru 1 Decembrie la Alba Iulia. Atât valorează pentru guvernul Ponta sărbătoarea naţională a tuturor românilor. Asta în timp ce pentru cea de la Bucureşti s-au găsit bani. Dacă până acum nu a fost clar pentru toată lumea, acum e limpede: guvernul Ponta nu dă o para chioară pe oraşul care a dat României cel mai important eveniment al existenţei sale, Marea Unire din 1 Decembrie 1918. Şi, din păcate încă un lucru devine din ce în ce mai evident: promisiunile candidaţilor USL cu mii de locuri de muncă şi investiţii uriaşe în Alba vor rămâne simple himere şi minciuni dacă Ponta rămâne şeful guvernului. Pentru că nici Potor şi nici colegii lui nu vor reuşi să îmblânzească dorinţa de răzbunare a unui eventual nou guvern Ponta. Această răutate mascată sub pretextul crizei vine ca o consecinţă a faptului că Alba este şi va rămâne un judeţ ce nu-i uită pe cei care au muncit pentru judeţ. Da, domnule Ponta, Alba este şi va rămâne o “enclavă” a bunului simţ ardelenesc şi a celor ce îşi respectă cuvântul dat muncind pentru comunitate. Alba a fost PDL-istă şi la alegerile din 9 decembrie va rămâne alături de PDL în Alianţă România Dreaptă! Meschinăria guvernului care vrea să pedepsească Alba pentru loialitatea ei nu va rămâne „nerăsplătită” pentru că în 9 decembrie albaiulienii nu vor uita şi nu vor ierta!

Dorin NISTOR, candidat ARD pentru Camera Deputaţilor Colegiul Alba Iulia

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă| Proiect ambiţios al candidatului PNL Cristian Oniciu: Turismul – un angajament pentru Ciuruleasa (P)

Aşezarea geografică a comunei Ciuruleasa ne oferă o şansă în plus pentru dezvoltare, în special pentru ceea înseamnă partea de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

31 Comentarii

km0 26 noiembrie 2012 at 21:25

Prefer sa sarbatoresc acasa cu familia si sa am ceva de pus pe masa decat sa vad artificii de cacat si sa imi tremure falcile de foame prin oras din cauza la scursori ca voi care ati jefuit tara la foc automat in toate in toate mandatele voastre.

Poti sa fi tu Nistore candidat nou! Ca inca ti-s imputite hainele cu mirosul de rahat Al PDL-ului.

Puteti sa va schimbati numele ca lumea stie cine sunteti!
Gunoaie si paria societatii!

@km0 27 noiembrie 2012 at 0:01

De foame iti tremura falcile ca esti puturos si tantos. Sunt o multime de fabricute care nu gasesc mana de lucru in Alba Iulia si aduc de prin localitatile invecinate, le mai platesc si transportul cand ar putea angaja albaiulieni. Si acum daca cauti si esti asa disperat ai sa gasesti de lucru in Alba Iulia evident nu director, si nici la birou, dar la ce judecati de valoare emiti nici nu ai avea ce cauta intr-un astfel de post.

jean de la campeni 28 noiembrie 2012 at 12:10

hai saktir,tu ai lucra la „fabricutzele” rechinilor capitalisti straini si locali? Nu? atunci,mucles!

@ jean de la campeni 28 noiembrie 2012 at 12:39

Dar unde naiba ai vrea sa lucrezi, genialule? La Microsoft? Pentru tine ar trebui un C.A.P., sa te simti si tu in mediul tau.

jean de la campeni 28 noiembrie 2012 at 12:50

Noo,la Zuckerberg,la Facebook..CAP nu mai exista,nu stiai?A munci nu e o rusinica,nici chiar la CAP..doar pe rromales ii jignesti pomenind de munca.

@jean de la campeni 28 noiembrie 2012 at 13:01

Ba stiam, din pacate din cauza asta multi nu-si mai gasesc de lucru conform calificarii in ziua de azi.

km0 26 noiembrie 2012 at 21:28

ce articol de rahat! ca de aia nu mai pot eu ca nu vad niste artificii anu asta!
Ponta nu are de unde da bani pt sarbatoare pt ca ati furat voi prea mult.

Jos PDL si jos ARD sau cum naiba o sa va mai numiti p viitor

Alex Danila 26 noiembrie 2012 at 21:54

Daca nu are bani,de ce a dat din banii Guvernului 70 000 000 de euro (!!!!) ca sa faca sosea de centura in colegiul in care candideaza el (ca sa-i dea bine la imagine,bineinteles)???

Aiudeanul Liberal 27 noiembrie 2012 at 7:58

Daca nu are bani de ce pentru Bucuresti a gasit 850 de milioane doar pentru o parada militara?

colonelu' gogu 26 noiembrie 2012 at 21:38

dupa ce ai infrant cu succes la Sebes acum pedeleaua pariaza pe un cal pierzator: nistor.
cu figura acra nu prea cred ca aduci voturi, totusi te sprijina mafiotul hava ca sa aiba un punct de sprijin la bucuresti.

spre stiinta „puliticienilor” mai bine zis pulifricilor de teapa ta: in anii electorali sarbatorile nationale se celebreaza mai restrans pentru ca sa nu fie exploatate electoral.

ARD-ei: ARD-ev-ar focul de banditi!

Alex Danila 26 noiembrie 2012 at 21:55

Pai da,mai restrans,dar nici macar UN LEU sa nu dea?

Besnik 26 noiembrie 2012 at 22:45

Cum a organizat si alte sarbatori Hava din bani municipalitati ar trebui sa o organizeze si pe cea de 1 Decembrie. De ce cere asa multi bani ? Stiu la noi in alba orice investitie se inmulteste cu 10. 10 parti pentru Hava si restul pentru firmele lu Hava.

S-a gandit Nistor si Hava acuma in prag de alegeri sa infiinteze Consiliul Cetatenesc. Pai pana acuma domnele Hava de cand conduceti Alba Iulia de ce nu ati facut consultari publice ? Acuma dintr-o data v-ati gandit sa creeati locuri de munca ? Cand au dorit atatea firme sa vina in Alba Iulia le-ati indepartat, nu au dat comisioanele destul de mari ?

Rusine ARD !

@Besnik 26 noiembrie 2012 at 23:53

Taci ca te faci de rusine. Simedru a cerut banii aia si in conturile prefecturii liberale intrau. Cauta prin arhiva presei sa-l gasesti pe Simedru cum se lauda ca a cerut banii pentru Ziua Nationala si nu te mai lua dupa plagiatorul Ponta, care minte cum respira. Cat despre restul, ai vreo dovada? Ca asa din clont toti frustratii dau. De ce nu s-au facut locuri de munca in Aiud, de ce nu au venit investitori in Cugir, orase liberale si moarte de-altfel. Nu au primit primarii liberali comisioane mari?

Aiudeanul Liberal 27 noiembrie 2012 at 8:06

La Aiud Atanasiu, Josan si ai lor au vandut Metalurgica pe 3 milioane de euro unor tuciuri de la Clus si se pare pe comisioane bune in loc sa o dea celor de la Star Transmision care au oferit 12 milioane de euro si acum construiesc hale in Sebes. Asta este grija liberalilor din ziua de astazi. Rusine lor. Se rasuceste bunicul meu in mormant, fost liberal de vaza in judetul asta! Ce sa mai zic de cei ce odata au condus acest partid?
Nu au Bani? Cine afirma sus si tare ca sunt bani dar ceilalti nu au stoiur sa-i foloseasca? Cum de premierul Prosta are acum bani pentru colegiul lui, dar a taiat sume importante din investitiile incepute, autostrazi si altele?

mihaita 27 noiembrie 2012 at 0:37

postaci galbeni si tampiti ! daca veneau bani, acestia erau gestionati de PREFERCTURA. adica de unul de la USL . dar sunteti prea prosti ca sa intelegeti, ca sa nu mai vorbim de spiritul national. Dar ce sa maa astept de la voi, care votati cu Potor :)))))))))))

euu 27 noiembrie 2012 at 9:08

usl-istii sunt prea plini de venin, acesta este improscat pe toti oamenii de bine care vor sa faca ceva pentru orasul acesta.D-nul Nistor este tanar sa-i dam o sansa .

gogu 27 noiembrie 2012 at 9:16

Ce tupeu are si Nistor. El vorbeste de bun simt si munca? Asta pentru cei care il cunosc. Apropo, nici noi nu vom uita, nu-i asa Nistore?

ninenicu 27 noiembrie 2012 at 9:23

torna frate -torna =votati psdm[miron cozma] ce are in prog. dacia/daci sane cu dacii basarabi sa ne unim o noua capitala noi sa faurim apolloni[alba iulia cap.unirii].

victor 27 noiembrie 2012 at 10:24

Unii si cand e criza vor numai distractie si cheltieli aiurea din care sa poata fura fara masura. Fratilor s-a terminat: A venit ziua decontului! Va cred si eu ca nu va place Ponta, dar in viata nu e intotdeauna asa cum ne place. Sa vedeti voi la primavara cand dupa o iarna grea o sa crapati de foame! (cei care nu vor avea cazare gratuita la Aiud)

ulise 27 noiembrie 2012 at 13:17

votati USL votati micul Ceausescu! Votati Cacarau! Nici nu stiti ce v-asteapta!

gina 27 noiembrie 2012 at 13:46

zeroa barat esti tu !!!, n-ai bani de un mic cu paine si mustar ? de unde? ca esti somer!!!!

jean de la campeni 27 noiembrie 2012 at 14:09

zero valoreaza purcelushul de serviciu al bihoreanului…

Serios ? 27 noiembrie 2012 at 14:37

Si ce daca nu va primi primaria portocacalie nici un ban de la guvern ? Ca sa faca iar masa mare la liceul militar unde chemau toate suncile de partid la imbuibare ? Destui bani de la guvern au primit pedelacheii cu alte ocazii festive si nu organizau nimic fara spaga. Sa invatati ca de acum veti intra in POST MARE SI NEGRU pt multi ani. Aveti de unde slabi, ca v-ati imbuibat destul miseilor !Sa va dea de acum leana lui cocosel si vadrIEanu din ca au agonisit.

@Serios ? 27 noiembrie 2012 at 22:35

Chiar crezi ce vorbesti? Tu o iei in brate, nu pedelache! Dar esti prea prost ca sa-ti dai seama de ce.

penibil 28 noiembrie 2012 at 9:28

Ca tu oi fi destept, mai pedelacheu portoCACAliu !!! Oi fi ros si tu ciolane pe la chiolhane ? O sa-ti rozi unghiile de acum.

lupta 27 noiembrie 2012 at 19:16

Ma umflatule inca nu esti la butoane si vrei sa ciordesti.Iti pare rau ca nu i-a dat bani lui Hava ca sa fure,oricum nu o sa castigi alegerile.

ROBERTO 27 noiembrie 2012 at 22:23

BA VA CASTIGA , PT CA MERITA !!

mike 27 noiembrie 2012 at 19:56

Nu prea inteleg eu –partidele voastre de acolo si nici frecusurile dintre voi(nu stiti care sa mintiti mai tare) . Dar daca sinteti cu adevarat -PATRIOTI-demonstrati pe viu ca si fara bani de la cei de sus, puteti sa faceti ceva. Parada militara? (ei sint platiti cu salar si defilind in fata poporului va demonstra ca nu iau bani degeaba- elevi,studenti,sportivi- marsaluiti si dati dovada ca sinteti fi ai acestei patrii care va hraneste. Spectatorii ?? fiti mindri de fii vostri, iar la urma de ce sa nu serviti un mic, o-tuica calda — ceva concret –artificiile tin doar citeva secunde –amintirile ?? mult mai mult. Iar voi cei care vreti doar -CIOLANUL- FACETI GARGARA ACASA SI CIOCUL MIC IN LUME –puneti umarul nu doar vorbele– bine zicea odata -Mos Ion Roata.

mihaita 27 noiembrie 2012 at 23:26

politicieni colorati sunt dar si romani retardati care nu sun de acord cu ziua nationala. guvernul asta e tare slab, si ponta doar un plagiator de doi bani, ca a zis ca de aceea nu da bani pentru ca au dat si altii in anii anteriori si iarasi e plagiat !

Mincinosii ARD 28 noiembrie 2012 at 0:10

Sigur PDL-ul lui Hava si Basescu are nevoie stringenta de bani. Rezervele de carne de vaca kobe, de unguente rectale, de piapteni cu dintii scurti si desi, de whiskey vechi de 18 ani s-au cam terminat ca deh, au iesit de 6 luni de la guvernare si taieri de pensii si salarii ca pe vremea lui boc, Ponta n-a facut. Sunt disperati si incearca prin toate mijloacele sa obtina bani; cinci parti pentru ei si restul, adica o parte, pentru campania electorala. Pentru ziua nationala, ce o mai ramane daca ramane ceva. Ascunsi ca lasii in spatele siglei ARD incearca sa para curati si imaculati si sa ne prosteasca pentru ca noi sa-i votam. Multumim domnule Nistor dar ne-am saturat de minciunile marca PDL. Nu mai prostiti pe nimeni. PDL=ARD=aceeasi mizerie.Orice vot pentru ARD tot pentru Basescu e! Nu mai vrem taieri de pensii, alocatii si salarii! Votam USL! Votam Calin Potor!

jean de la campeni 28 noiembrie 2012 at 12:49

Noo,la Zuckerberg,la Facebook..CAP nu mai exista,nu stiai?A munci nu e o rusinica,nici chiar la CAP..doar pe rromales ii jignesti pomenind de munca..