Nicolae Ciucă - 2024

Liga 4, etapa a opta: CS Ocna Mureș s-a impus în disputa orgoliilor, la Lunca Mureșului | Spicul Daia, remiză în prelungiri cu Voința Stremț

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

*Viitorul Sântimbru – Academia Șona 3-0 (0-0)

Sântimbrenii, maximum de puncte pe teren propriu, fără a primi gol. Partidă disputată în devans și condusă la centru de Alexandru Vodă (Alba Iulia);

*CS Zlatna – Viitorul Vama Seacă 1-2 (1-2).

Oaspeții, după 3 eșecuri la rând, au repurtat a doua victorie stagională, ambele în deplasare;

*Fortuna Lunca Mureșului – CS Ocna Mureș 1-3 (0-0)

Vizitatorii s-au impus în duelul orgoliilor, joc în care s-au înscris două „eurogoluri” (Gylien și a doua reușită a lui Coltor);

*Limbenii Limba – Energia Săsciori 2-5 (2-2).

Săsciorenii, al doilea succes la rând (duble R. Anghel și Sava), dar „lanterna roșie” a reușit să întoarcă scorul (dublă Mian) și să conducă la un moment dat;

*Performanța Ighiu – Inter Unirea 2-1 (2-0). Al cincilea val trecut de formația lui Selagea, ajunsă la un punct de lider, la Șugag fiind derby-ul rundei viitoare;

*AFC Micești – Industria Galda de Jos 0-4 (0-3)

Vizitatorii au urcat pe locul secund, dublă Lupșan, după 4 partide adjudecate, iar nou-promovata este la al patrulea insucces consecutiv;

*Spicul Daia Română – Voința Stremț 3-3 (0-2)

Dăienii au încurcat a doua clasată, revenind de la 0-2 și 1-3, cu egalarea din două lovituri de pedeapsă (ambele Fl. Schiau, ultima în 90+3). O dublă pentru vizitatori, Voic;

*Hidro Mecanica Șugag – a stat

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

CSU Alba Iulia – Metalurgistul Cugir 5-2 (3-0), în derby „de Alba”! Studenții, demonstrație de forță, după un prim act de senzație CSU Alba Iulia a câștigat de justețe al doilea derby „de Alba” al rundei a șaptea, din Seria 7, 5-2 (3-0) cu Metalurgistul Cugir, pe „Pielarul”. Formația condusă de Alin Minteuan este la […]